Saga Star Wars

Frank Oz o różnicy pomiędzy „Przebudzeniem Mocy” J.J. Abramsa a George’a Lucasa

yoda-frank-oz-star-wars-e1462503318627

Wczoraj pisaliśmy o wywiadzie udzielonym przez Franka Oza dla magazynu Variety, w którym artysta odpowiadał dość tajemniczo na pytanie o obecność mistrza Yody w powstającym VIII Epizodzie sagi. Dziś wyciągnęliśmy z wywiadu Franka jeszcze jedną wypowiedź, dotyczącą jego spojrzenia na Przebudzenie Mocy zrealizowane przez J.J. Abramsa oraz jak jego zdaniem wyglądałoby ono, gdyby nakręcił je George Lucas.

Jak powiedział Oz:

Choć pomiędzy obydwiema wizjami są różnice, to Abrams znalazł dla nich fantastyczny kompromis. Sprawił, że kontynuacja Gwiezdnych Wojen to dużo bardziej rodzinna saga, jednocześnie zachowując sporo wartości, które przekazał mu Lucas. Wykonał przy tym ukłon w stronę fanów. George zapewne przybliżyłby inne historie i skupiłby się na psychologii bohaterów. Trzeba jednak przyznać Abramsowi, że znalazł złoty środek pomiędzy wizją swoją a Lucasa i osobiście świetnie bawiłem się na Przebudzeniu Mocy.

Wiadomym jest, że Lucas jeszcze przed sprzedażą Lucasfilmu planował stworzenie VII części sagi i chociażby motyw Rey – młodej, porzuconej dziewczyny, aspirującej do zostania Jedi i zgłębienia tajników mocy – był bezpośrednio zaczerpnięty z wizji George’a. Sporo jednak zmieniono względem pierwotnych koncepcji, co zresztą było jedną z przyczyn rezygnacji G. Lucasa z udziału w pracach nad The Force Awakens.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.