Gwiezdne Wojny - Historie

Finalna scena Dartha Vadera z „Łotra 1” mogła się w ogóle nie pojawić

18WeFBs

Dla wszystkich, którzy widzieli Łotra 1 w kinach, scena z Darthem Vaderem wybijającym rebeliantów na ich flagowym okręcie była jednym z najbardziej emocjonujących momentów seansu. Choć ciężko nie współczuć posiekanym bezlitośnie piechurom, trzeba przyznać, że fragment ten był wisienką na łotrowym torcie. Okazuje się jednak, że ikoniczna już scena została dodana do filmu praktycznie ad hoc.

Wedle opisu Garetha Edwardsa, który przedstawił w jednym z niedawnych wywiadów, pierwotnie scena miała wyglądać następująco:

Imperialny niszczyciel Vadera przybywa i niszczy okręt Mon Calamari. W tym momencie łamacz blokad [z Nowej Nadziei – przyp. red.] w ostatniej chwili wydostaje się z okrętu, a on [niszczyciel – przyp. red.] rusza w pościg.

Okazuje się, że za pomysłem umieszczenia Vadera na pokładzie okrętu Admirała Raddusa stoi jeden z edytorów filmowych – Jabez Olssen. Gdy na początku Olssen zaproponował zmianę sceny, Edwards zgodził się, że byłby to ciekawy pomysł, ale szefostwo Lucasfilm na pewno na niego nie pójdzie, bo do premiery pozostało już raptem 4 miesiące. Jabez mimo wszystko udał się z pomysłem do Kathleen Kennedy (szefowa Lucasfilm), a ona bez wahania przyklepała inicjatywę. Kilka dni później ekipa była już w Pinewood, nagrywając scenę.

Jak to zwykle bywa przy pracy nad wielkimi dziełami, sporo zależy od umiejętności, ale swój udział ma też zwyczajny łut szczęścia. Jabezowi Olssenowi zawdzięczamy zatem zapadające w pamięć i wbijające w fotel zakończenie pierwszego spin-offu w świecie Gwiezdnych Wojen.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.