Gwiezdne Wojny - Historie

Gareth Edwards tłumaczy, dlaczego na Blu-rayu „Łotra 1” nie znajdziemy usuniętych scen

GEdwards_01

Z okazji zbliżającej się premiery DVD/Blu-ray Łotra 1, reżyser spin-offu, Gareth Edwards, udzielił wywiadu dla serwisu Fandago, odpowiadając na pytanie o sceny usunięte z filmu, a właściwie o to, dlaczego nie zostaną one umieszczone na żadnym z płytowych wydań.

Odpowiedź Edwardsa nie pozostawiła złudzeń:

Nie ma indywidualnej sceny, którą możesz chwycić i umieścić na płycie Blu-ray. Są to małe rzeczy, które dodaliśmy i usunęliśmy podczas procesu postprodukcji, ale nie są to sceny. To raczej momenty wewnątrz samych scen, pojedyncze ujęcia. Niemożliwe jest więc, aby umieścić to na płycie. Stąd taka decyzja.

Zawartość o której ludzie rozmawiają, na przykład o tym co widzieli w trailerach, to nie są sceny, które po prostu możesz umieścić na DVD. To momenty w scenach i nici, które po pociągnięciu zmieniają wszystko. To zmieniało się przez cały czas. To nie tak że była jedna wersja filmu, a później pojawiła się druga – mówimy raczej o procesie nieustannego ewoluowania przez cały czas postprodukcji, który nie ustał, dopóki nie przyłożono nam spluwy do skroni i nie zmuszono do wypuszczenia filmu.

Ta wypowiedź jest chyba gwoździem do trumny scen usuniętych z Łotra. Nie powinniśmy zatem spodziewać się szybkiego ujrzenia ich w jakiejkolwiek formie.

Oficjalna premiera DVD/Blu-ray Łotra 1 już 4 kwietnia w USA i 26 kwietnia w Polsce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.