Gwiezdne Wojny - Historie

Mamy opis alternatywnych zakończeń „Łotra 1”!

rogueone-empirephoto6

Wygląda na to, że poznaliśmy szczegóły pierwotnych zakończeń Łotra 1, które twórcy planowali dla filmu jeszcze przed słynnymi już dokrętkami. Gary Whitta, twórca pierwszej wersji scenariusza dla spin-offu, udzielił niedawno wywiadu dla portalu Entertainment Weekly, w którym dość szczegółowo opisał, jak planowano zakończyć spin-off.

W tej wczesnej wersji ze „szczęśliwym zakończeniem” [w filmie – przyp.red.] w ogóle nie było postaci Bodhiego Rooka, Baze’a Malbusa, czy Chirruta Imwe. Jyn była wyszkolonym żołnierzem Rebelii, a nie kryminalistką zwerbowaną do szpiegowskiej misji. Prawdę mówiąc, część zabawek Jyn, które są sprzedawane do dziś, opatrzona jest opisem „Sgt. Jyn Erso”. Tym właśnie była, sierżantem w Sojuszu Rebeliantów. Gdy doszliśmy do wniosku, że należy zmienić koncepcję, część zabawek była już wyprodukowana. Sam mam Sierżant Jyn Erso na swoim biurku, mimo, że nie było takiej postaci w filmie. Koncept dowodzenia drużyną, do której należała postać podobna do Cassiana Andora, pozostał bez zmian (choć wtedy nie miał on na imię Andor, nazywaliśmy go inaczej). Również droid K-2SO zawsze był częścią drużyny.

Whitta potwierdza także przypuszczenia fanów o tym, że nie każdy zginął w pierwotnym zakończeniu:

Nigdy nie twierdziłem, że każdy wyszedł z tego cało. K2 w każdej wersji ginął. Przeżyli za to Jyn i Cassian. Było wiele ofiar po obu stronach, w obu wersjach filmu.

Pod koniec miał przylecieć po nich statek i zabrać z powierzchni planety. Przekazanie planów następowało później. Skoczyli w nadprzestrzeń i później statek Lei miał przybyć im na pomoc z Alderaanu. Transfer danych ze statku na statek miał się odbyć z dala od Scarif.

Vader ścigał uciekinierów i zaatakował statek Jyn, gdy rebelianci desperacko próbowali zdążyć z przesłaniem danych do pojazdu Lei. Ostatecznie Vaderowi udałoby się przebić ich tarcze, a sam statek miał być doszczętnie zniszczony, pozostawiając widzów w niepewności o los bohaterów. Jednak gdy okręt Vadera ruszyłby w pościg za Tantive IV, mieliśmy zobaczyć kapsułę ratunkową wyłaniającą się spośród szczątków statku.

Mieli wydostać się z pokładu na czas. Kapsuła nie różniłaby się wiele od pozostałych szczątków.

Teraz już chyba możemy zrozumieć, dlaczego żadne alternatywne sceny nie pojawią się na Blu-rayu Łotra. Twórcy musieliby tam prawdopodobnie zamieścić drugi film…

Premiera płytowego wydania Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie zaplanowana jest w Polsce na 26 kwietnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.