Gwiezdne Wojny - Historie

Jedna z głównych postaci „Łotra 1” miała zginąć w zupełnie inny sposób

vaderendingrogueone

Niedawno pisaliśmy o wywiadzie udzielonym portalowi  Entertainment Weekly przez autora pierwotnego scenariusza Łotra 1, Gary’ego Whittę. Scenarzysta opowiadał m.in. o alternatywnym zakończeniu filmu, które ostatecznie zastąpiono tym znanym nam z kinowych seansów. Dziś wyciągnęliśmy ze wspomnianej rozmowy coś jeszcze – opis początkowej wersji śmierci głównego antagonisty, Dyrektora Orsona Krennica.

Jak sugeruje Whitta, Krennic miał w jakiś sposób… przeżyć strzał z Gwiazdy Śmierci, po czym nieprzytomnego mieli wydostać spod gruzów imperialni żołnierze:

Wywlekli go spośród ruin i zabrali stamtąd. Miał w jakiś sposób przeżyć.

Najciekawsze jednak następuje dopiero później:

Trochę ciężko to wyjaśnić, dlatego nie znalazło się w ostatecznej wersji filmu… Przeżył strzał, wyciągnęli go z gruzowiska i zabrali na gwiezdny niszczyciel Vadera, by zdał raport. Jest poobijany, ranny, jego peleryna jest zniszczona i osmalona, a on myśli, że udało mu się umknąć śmierci.

Później Gary dodaje, że w momencie, gdy Krennic zaczyna się już czuć bezpiecznie, spodziewając się, że zda raport i będzie miał święty spokój, Vader daje mu ostatnią lekcję pokory oraz pokazuje, co czeka ludzi, którzy go zawodzą. Dyrektor zostaje przeszyty mieczem świetlnym Lorda Sithów.

Osobiście jestem całkiem zadowolony z ostatecznego kształtu sceny śmierci Krennica. Wersja przedstawiona przez Whittę pozostawiałaby zbyt duże pole do krytyki za nieścisłości i brak realizmu (mówimy tu oczywiście o realizmie Gwiezdnych Wojen).

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Podobałaby Wam się śmierć Dyrektora z ręki Vadera? Dajcie znać w komentarzach.

A na koniec zobaczcie świetny materiał promocyjny na temat roli Dartha Vadera w Łotrze 1, który jest częścią kampanii reklamowej z okazji premiery spin-offu na płytach DVD/Blu-ray. Premiera w Polsce zapowiedziana jest na 26 kwietnia.

FILM TUTAJ

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.