Saga Star Wars

Przerażające goryle Najwyższego Porządku – czyli przecieki z “The Last Jedi”

star-wars-the-force-awakens-new-trailer

Portal MakingStarWars.net opublikował niedawno nowe przecieki dotyczące The Last Jedi, które redaktor naczelny MSW.net, Jason Ward, otrzymał od swojego źródła z planu filmowego.

Przecieki poruszają kwestię maszyn kroczących, mających najwyraźniej pojawić się w VIII Epizodzie. Kontakt przekazał ogólne informacje na ich temat oraz powierzchownie opisał wygląd. Określane są jako “Ciężkie Maszyny Kroczące Najwyższego Porządku” (pewnie spece od nazewnictwa siedzieli nad tym miesiąc…), z wyglądu przypominają AT-AT znane nam z oryginalnej trylogii, choć posiadają cechy wyraźnie wskazujące na to, że są konstrukcjami udoskonalonymi względem swoich pierwowzorów. Ich nogi są mocno opancerzone i zaprojektowane tak, by oprzeć się ostrzałowi z ciężkiej broni oraz linom podobnym do tych, których rebelianckie T-47 airspeedery użyły, żeby zniszczyć imperialne maszyny na Hoth. Co więcej, walkery Najwyższego Porządku mają być około dwukrotnie większe od swoich poprzedników, a widziane z przodu przypominają goryla opartego na przednich łapach (ekipa filmowa nadała im zresztą roboczą nazwę “Gorilla Walkers”).

Poniżej szkic porównujący obie maszyny, który Jason wykonał podczas rozmowy ze swoim kontaktem:

Heavy-Assault-Walker-Size-Sketch

Ward wspomina także, że kokpit (“głowa”) Gorilla Walkera” ma przypominać mieszankę AT-AT… z Transformersem. Poniżej szkic wykonany na podstawie opisu:

img_5063

Choć sam pomysł z nowymi maszynami kroczącymi wydaje się całkiem w porządku, to coraz trudniej oprzeć się wrażeniu, że The Last Jedi zaczyna pod wieloma względami przypominać Imperium Kontratakuje. Miejmy jednak nadzieję, że to jedynie powierzchowne odczucie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.