Gwiezdne Wojny - Historie

Więcej szczegółów o cięciach w „Łotrze 1”

97a9180b2e43422f9fa373827d3502e1

Amerykańska premiera Łotra 1 na nośnikach DVD/Blu-ray będzie miała miejsce już za kilka dni, w związku z czym cały czas wypływają nowe rewelacje na temat zakulisowych zmian w filmie oraz ich wpływu na jego ostateczny kształt. Gareth Edwards i Gary Whitta opowiedzieli o cięciach w spin-offie, które uniemożliwiły im przedstawienie pewnych aspektów w taki sposób, w jaki chcieli na początku.

Jednym z najważniejszych elementów, który miał pojawić się w filmie, ale ostatecznie zniknął, była planeta Dantooine. Edwards chciał, by Jyn po raz pierwszy przybyła do bazy Rebelii własnie na tej planecie. Po wylocie bohaterki baza miała zostać odkryta przez Imperium, a jej personel ewakuowany na Yavin, co miało jeszcze mocniej powiązać Łotra z Nową Nadzieją, tłumacząc, dlaczego Leia tak szybko zdradziła położenie bazy Sojuszu – po prostu wiedziała, że już jej tam nie ma. Niestety zaważyły przede wszystkim kwestie budżetowe i zdecydowano o usunięciu fragmentu z Dantooine z filmu i pozostawieniu jedynie Yavina.

Kolejną istotną zmianą było przeniesienia Sawa Gerrery na Jedhę. Pierwotnie Jyn miała spotkać się z nim na księżycu pełnym wyładowań elektrycznych, lecz uznano, że dodawanie do filmu kolejnego miejsca za bardzo rozwlekałoby wątek i całkiem usunięto ten motyw.

Gary Whitta wspomina także, że w filmie miało pojawić się znacznie więcej znanych postaci, mających stanowić dla niego tło. Przyznał jednak, że było kilka elementów, które były zupełnie zbędne (jak choćby Evazan i Ponda Baba).

Whitta wspomniał też, że bardzo zależało mu na tym, by w bitwie nad Scarif wziął udział Admirał Ackbar. Wzięto jednak pod uwagę, że jego ostatnim cameo było Przebudzenie Mocy i uznano, iż byłoby to za dużo. Narodził się więc pomysł stworzenia innego przedstawiciela rasy Mon Calamari – tak powstał Admirał Raddus.

Po głębszej analizie twórcy doszli do wniosku, iż Nowa Nadzieja ma więcej dziur fabularnych i nieścisłości, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. To sprawiło, że scenarzyści musieli się porządnie nagimnastykować, by z pomocą Łotra nieco te dziury załatać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.