Saga Star Wars

Czy w „The Last Jedi” pojawią się planety z oryginalnej i prequelowej trylogii?

rogueone-darthvader-castle-conceptart

Już od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki twierdzące, że w The Last Jedi mogą pojawić się trzy planety znane nam z oryginalnej i prequelowej trylogii Gwiezdnych Wojen. W związku z coraz większą ilością przecieków z filmu, wieści te stają się coraz bardziej prawdopodobne, warto więc zagłębić się w ich szczegóły.

O jakie klasyczne światy zatem chodzi? Szczegóły znajdziecie poniżej:

  • Tatooine – na pustynnej planecie, z której pochodzi Anakin Skywalker, znajdują się ponoć ruiny świątyni Jedi założonej przez Luke’a Skywalkera.
  • Mustafar – wulkaniczna planeta skrywa twierdzę Dartha Vadera. Jest też miejscem, gdzie stoczył on fatalną w skutkach walkę ze swoim dawnym mistrzem – Obi-Wanem Kenobim. Ponoć w VIII Epizodzie ma udać się tam Kylo Ren, by lepiej poznać historię swego dziadka oraz zgłębić tajniki ciemnej strony mocy.
  • Endor – zalesiony księżyc jest miejscem porażki Imperium i śmierci Dartha Vadera na Gwieździe Śmierci. Stamtąd także odzyskano roztopioną maskę Lorda Sithów. Ma to być ponoć kluczowe miejsce dla poszukiwań Kylo Rena.

Choć samo pojawienie się tych planet w kolejnej części sagi jest ciekawym nawiązaniem do poprzedniczek i ukłonem w stronę starych fanów, to przede wszystkim jest jedna rzecz, która łączy te światy i ma bezpośredni wpływ na ich potencjalną obecność w The Last Jedi – wszystkie są bardzo ważnymi miejscami w życiu Anakina Skywalkera. Na Tatooine się wychował, Mustafar był miejscem jego porażki w pojedynku ze swoim mistrzem i ostatecznej przemiany w Dartha Vadera, zaś na Endor zginął. Nici łączące te światy sprawiają, że mogą stanowić istotne elementy przyszłych filmów sagi.

Premiera TLJ przewidziana jest na 15 grudnia 2017 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.