Seriale

Jaki serial po zakończeniu „Star Wars: Rebelianci”?

x-wing-hera-1492351628061_1280w

Wraz z zakończonym wczoraj Star Wars Celebration otrzymaliśmy zapowiedź 4. sezonu serialu Star Wars: Rebelianci, który, jak oznajmił fanom Dave Filoni, będzie finałem animowanej serii. Ta gorzka informacja oznacza, że będziemy musieli pożegnać się z załogą Ducha, do której wielu zdążyło się już przywiązać. Każdy medal ma jednak dwie strony, a zamknięcie jednego rozdziału historii oznacza także otwarcie nowego. Filoni dał do zrozumienia, że w miejsce Rebelsów powstanie nowy serial, stwierdzając, że każda generacja fanów powinna mieć swoją animowaną serię.

Co te słowa mogą oznaczać dla przyszłości animacji w świecie Gwiezdnych Wojen? Mieliśmy już seriale osadzone w czasach Wojen Klonów, zobaczyliśmy także powstanie Rebelii. Skoro więc każde pokolenie powinno mieć swoje animowane serie, a historia Nowej Republiki i Najwyższego Porządku uznawana jest za Gwiezdne Wojny nowego pokolenia fanów, odpowiedź wydaje się dość oczywista – tym razem zajrzymy do czasów po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Można mieć dylemat, czy nowa seria obejmie czasy zaraz po zakończeniu Galaktycznej Wojny Domowej, czy też przeskoczymy nieco bliżej czasów Rey, Finna i Poe, ale jest duża szansa na to, że w przyszłości czekają nas serialowe przygody związane z najnowszym rozdziałem gwiezdnej sagi.

Wiemy, że znalazłaby się grupa fanów, którzy z radością przyjęliby serial osadzony w czasach Starej Republiki (wciąż żywych za sprawą gry MMORPG-a od BioWareStar Wars: The Old Republic). Nie powinniśmy jednak liczyć na pójście w tym kierunku, gdyż Nowy Kanon konsekwentnie stawia na implementowanie elementów tych czasów jako integralnej części obecnie eksplorowanej ery, a nie osobnego okresu.

Czerpmy więc przyjemność z ostatniego sezonu Rebeliantów i poczekajmy na wieści o nowej serii. Z pewnością spotkamy tam nowych bohaterów, których polubimy podobnie jak załogę Ducha.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.