Filmy

„Ostatni Jedi” – zdjęcia z planu w Boliwii i spekulacja o znaczeniu planety Crait

speederonelastjedi

W Internecie pojawiły się nowe fotografie z planu filmowego The Last Jedi, który mieścił się na wyschniętym jeziorze Salar de Uyuni w południowo-zachodniej Boliwii. Jak już wiemy, obszar ten posłużył za scenerię dla planety Crait, na której dojdzie do bitwy z udziałem charakterystycznych speederów i maszyn kroczących Najwyższego Porządku, ukazanych w najnowszym teaserze VIII Epizodu. Pojawiło się także kilka spekulacji na temat znaczenia wspomnianej planety dla całokształtu filmu, o czym przeczytacie pod zdjęciami.

9a25cb42403af2275998fe86ac7bfc91_XL

155958

C9bIE3QXYAE85sE

C9bIE3RXUAQNyrz

W niedawnym wywiadzie dla Entertainment Weekly Rian Johnson zasugerował, że planeta Crait, choć znajduje się na obrzeżach galaktyki i w większości jest niezbadana, odegra dużą rolę w nadchodzącym rozdziale Gwiezdnej Sagi. Świat ten ma być niezwykle bogaty w cenne minerały, a wydobycie prowadzone ma być przez Ruch Oporu. Nie jest do końca jasne, czego mogą poszukiwać ludzie Generał Organy, ale skoro Najwyższy Porządek postanowił wysłać tam znaczne siły, musi być to coś istotnego. Niektórzy sugerują wydobycie kryształów Kyber, jednak nie ma żadnych przesłanek ku takim tezom, jest więc to raczej teoretyzowanie na wyrost.

Jakie znaczenie (pomijając ekonomiczny punkt widzenia) może mieć odludna planeta z wyschniętym jeziorem i dużym bogactwem mineralnym? Jeśli macie jakieś pomysły, podzielcie się nimi w komentarzach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.