Gry

Przyjrzyjmy się fabule „Star Wars: Battlefront II”

c9epo4iuwaa2vca_Open

Podczas tegorocznego Star Wars Celebration otrzymaliśmy wiele nowych materiałów z nadchodzących produkcji w świecie Gwiezdnych Wojen. Jednym z nich był trailer Star Wars: Battlefront II, który zdradził nam kilka ważnych detali odnośnie wątku fabularnego gry. Podczas panelu dotyczącego omawianej pozycji twórcy z DICE opowiedzieli co nieco o swojej najnowszej strzelance, zagłębiając się mocniej w przekazanie nam realiów, które zastaniemy w kampanii fabularnej. Co zatem wiemy o czekającej nas historii?

Świeża perspektywa

battlefront2vi

Wydarzenia (przynajmniej na początku) osadzone zostaną bezpośrednio po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci nad Endorem, czego świadkiem będzie główna bohaterka, Iden Versio, oraz jej elitarny oddział Inferno. Zdarzenia ukazane zostaną z całkiem nowej perspektywy dla gier w świecie Star Wars, ponieważ Iden i jej ludzie to członkowie imperialnych sił zbrojnych. Po zniszczeniu stacji bojowej i zabiciu Imperatora przez Sojusz Rebeliantów, oddział Inferno poprzysięga sobie zemstę na rebeliantach, w których widzi wyłącznie terrorystów, chcących zdestabilizować pokój i bezpieczeństwo zapewnione przez Imperium.

Nowa planeta

Screen_Shot_2017-04-15_at_2.54.52_PM-720x406

Iden urodziła się i wychowała na planecie Vardos, będącej utopijnym przykładem świata pod panowaniem Imperium. Doskonale zaprojektowana infrastruktura, wszechobecna symetria, połączona z szarością budynków i czerwienią roślinności, przywodzą na myśl wartości, którymi kieruje się ten system – porządek za wszelką cenę, rządy twardej ręki oraz wyższość dobra ogółu nad dobrem jednostki.

To będzie długa wojna

SWBFII_Reveal_Screenshot_5_SP.0

Zwiastun gry sugeruje nam, że Versio będzie brała udział w wielu ważnych wydarzeniach – od momentu zniszczenia Gwiazdy Śmierci, poprzez Bitwę o Jakku, aż po czasy najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen. Bohaterka komentuje atak Najwyższego Porządku na Nową Republikę słowami: „Czekałam na to 30 lat”. Fragment ten wyraźnie sugeruje, że Iden będzie członkinią Porządku i weźmie udział w kampanii przeciwko Republice i Ruchowi Oporu. 30 lat to jednak szmat czasu, ciekawi mnie więc, jak przedstawiony zostanie ten okres z życia żołnierki Imperium.

Kilka smaczków

SWBFII_Reveal_Screenshot_3_SP

W grze nie zabraknie wielu interesujących smaczków z książek, filmów i seriali. Iden będzie towarzyszył droid ID9, którego odpowiednik służył Siódmej Siostrze z serialu Star Wars: Rebelianci. Pojawi się także jeden z droidów Sentinel, będących w pewnym sensie „przekaźnikami woli Imperatora”. Droidy te pojawiły się m.in. w książkach trylogii Koniec i Początek, czy komiksie Shattered Empire. Miłośnicy gier bitewnych ucieszą się z obecności korwety Raider, która będzie służyła oddziałowi Inferno za środek transportu.

Nie tylko grami człowiek żyje

infernosquadcover

Od kilku dni wiemy także, że Battlefront II będzie miał dużo wspólnego z powieścią Inferno Squad autorstwa Christie Golden. Książka skupi się na przedstawieniu historii oddziału jeszcze sprzed wydarzeń ukazanych w grze. Więcej o niej możecie poczytać w naszym wcześniejszym newsie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.