Saga Star Wars

Rian Johnson opowiada o „Ostatnim Jedi” na łamach Entertainment Weekly

r2d2-and-luke-skywalker-in-the-force-awakens

W końcu przybyły do nas wieści na temat Ostatniego Jedi, których ujawnienie zapowiedziane było z okazji dzisiejszego święta, czyli Dnia Gwiezdnych Wojen. Rian Johnson udzielił wywiadu dla magazynu Entertainment Weekly, zdradzając kilka naprawdę ciekawych informacji o VIII Epizodzie.

Z wywiadu przeprowadzonego z Johnsonem przez Anthony’ego Breznicanana dowiadujemy się, że Rian poprosił J.J. Abramsa o zmianę w jednej z końcowych scen Przebudzenia Mocy, gdy ten drugi nagrywał jeszcze VII Epizod. Chodzi o zamianę droidów, gdy Rey przybywa na Ahch-To w celu odnalezienia Luke’a Skywalkera. Pierwotnie miał tam pojawić się BB-8, lecz Johnson poprosił, by J.J. w zamian umieścił tam R2-D2. Oto, co na ten temat mówi reżyser:

„Tak… Poprosiłem o sporą przysługę, bo chciałem, by wraz z Rey pojawił się R2, a BB-8 został z Ruchem Oporu. Pierwotnie z Rey polecieć miał BB-8, co miało sens w kontekście bieżącej historii. Ale zależało mi, by to dla mnie zrobił i podmienił droidy.”

Jeśli ktoś z Was martwi się, że ten zabieg zmarginalizuje rolę BB-8 w Ostatnim Jedi, to nie musicie się przejmować. Już jakiś czas temu potwierdzono, że mały droid odegra istotną rolę w wątku fabularnym ósmej części.

Następnie Johnson opowiedział nieco o samym Luke’u, praktycznie zabijając teorie o tym, że mistrz Jedi odegra w filmie wyłącznie poboczną rolę – Luke będzie zagarniał dla siebie lwią część The Last Jedi.

„Wymyślenie, co właściwie siedzi w głowie Luke’a, było tak naprawdę pierwszą rzeczą, jaką trzeba było zrobić, gdy zaczynałem pisać scenariusz. Chciałem to rozbić na czynniki pierwsze. I musiało być to coś, co przede wszystkim miało sens. Dlaczego Luke Skywalker zdecydował się wyruszyć na tę wyspę? To był punkt zaczepienia i na tym skupia się cały film.”

Wiemy, że po zniszczeniu Akademii Jedi Luke zdecydował się na życie z dala od reszty galaktyki, chcąc skupić się na odnalezieniu pierwszej świątyni Jedi. Johnson chciał jednak, żeby powody decyzji Skywalkera były logiczne zarówno z punktu widzenia samego Jedi, jak i widzów.

„Musiał istnieć dobry powód, który miałby sens z jego punktu widzenia, ale w jakimś stopniu był także logiczny dla nas.”

Z pewnością za prośbą o zamianę droidów na Ahch-To kryje się szerszy plan reżysera, tylko jaki? Można w tej chwili dywagować o wielu przyczynach, ale jedna jest pewna – R2 ma odegrać dużą rolę w Ostatnim Jedi, podobnie jak BB-8. Rianowi zapewne zależy też na szybkim powrocie wysłużonego astromecha pod pieczę swego dawnego pana. Kwestia Luke’a i jego pobytu na Ahch-To także jest dość oczywista – chce on poznać historię pierwotnego Zakonu Jedi, a z teasera wiemy, że prawdopodobnie ma także wątpliwości co do sensu bytności Jedi w takim kształcie, w jakim istnieli do tej pory. Czas pokaże, co wymyślił w tej kwestii Rian Johnson i scenarzyści filmowi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.