Filmy

Wieści z planu „The Last Jedi” – kosmiczne konie na Canto Bight

Za sprawą portalu MakingStarWars.net światło dzienne ujrzały nowe przecieki z planu Ostatniego Jedi i tym razem uwiarygodnione zostały stosownymi fotografiami. Wieści dotyczą planety Canto Bight, za której scenerię posłużyło chorwackie miasto Dubrownik.

Z wcześniejszych nieoficjalnych przekazów wiemy już, że Canto Bight to planeta-kasyno, na której kwitnie najróżniejszej maści hazard – m.in. zakłady w wyścigach konnych. Kosmiczne konie, jak pieszczotliwie nazwali je fani, tak naprawdę zwą się falthierami i to właśnie te wierzchowce biorą udział w wyścigach. Dzięki przeciekom wiemy także, że jeden z falthierów pomoże Finnowi i Rose w ucieczce przed ścigającymi ich gangsterami. Tajemnicą pozostaje, co dwójka bohaterów w ogóle będzie robiła w królestwie hazardu.

Untitled-1024x623

Kolejny przeciek dotyczy samego pościgu za Finnem i Rose. Gonić mają ich mężczyźni w garniturach (a raczej ich gwiezdnowojennych odpowiednikach), którzy poruszać się będą luksusowym śmigaczem. W trakcie pościgu uciekinierzy ukryją się w pobliskiej stadninie falthierów, gdzie dogląda się zwierząt i przygotowuje je do wyścigów. Finn będzie próbował zagadać pracowników, podczas gdy Rose ukradnie wierzchowca, na którego grzbiecie wspólnie postarają się zgubić pościg. Ostatecznie ucieczka skończy się fiaskiem i bohaterowie zmuszeni będą walczyć ze swoimi prześladowcami. Uda im się ich pokonać, jednak w dużej mierze dzięki umiejętnościom Rose. Po wszystkim trafią do restauracji, w której czekać będzie na nich kontakt Ruchu Oporu – wedle plotek grany przez Benicio Del Toro – Vicrum Fett.

garniaki_canto-1024x551

C-62IwZXsAAL03c
Zdjęcie pościgu niestety jest bardzo niskiej jakości

Sekwencje umieszczone na Canto Bight zapowiadają się całkiem ciekawie. Można by rzec, że motywy hazardu, pościgów i akcji pod przykrywką wprowadzą do VIII Epizodu nieco klimatu filmów szpiegowskich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.