Seriale

Gwiezdne Wojny bawią i uczą – czyli zapowiedź serialu naukowego ze Star Wars w tle

starwarslogo

Maj to okres niezwykle istotny dla sagi Gwiezdnych Wojen, ponieważ w miesiącu tym miało miejsce najwięcej wydarzeń, które w istotny sposób wpłynęły na jej rozwój. W związku z tym koncern Disney zdecydował się zapowiedzieć nową serię internetową, zatytułowaną Nauka i Gwiezdne Wojny (Science and Star Wars). Ma ona skupić się na przedstawieniu wpływu, jaki saga George’a Lucasa wywarła na szeroko pojęty świat nauki.

Program ugości m.in. badaczy z IBM (jeden z najstarszych koncernów informatycznych), naukowców oraz wiele znanych i rozpoznawalnych twarzy świata nauki oraz kultury. Wszyscy oni będą analizowali i eksperymentowali z technologią, która ukazana została w Gwiezdnych Wojnach, można więc spodziewać się, że poruszone zostaną wątki broni laserowej, mieczy świetlnych, statków kosmicznych, etc. Prowadzącym serię będzie Anthony Carboni, znany jako współgospodarz popularnego The Star Wars Show.

Pozostaje mieć nadzieję, że program naprawdę zagłębi się w ciekawe wątki naukowe i postara się przedstawić nam odległą galaktykę z nowej, interesującej perspektywy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.