Seriale

Kilka informacji i plotek o 4. sezonie „Rebeliantów”

maxresdefault

W ostatnich dniach na temat Rebeliantów nieco ucichło i nie otrzymywaliśmy zbyt wielu oficjalnych informacji o powstającym ostatnim sezonie serii. Jednak wieści z różnych źródeł cały czas napływają – przede wszystkim w postaci wywiadów, wpisów w mediach społecznościowych oraz plotek.

Zaczniemy od kwestii technicznych: Tracy Cannobbio wyjaśniła, że ostatni sezon serialu nie będzie składał się z 15, jak twierdzono wcześniej, lecz z 16 odcinków. Tak czy siak więcej odcinków to zawsze dobra informacja – tym bardziej w kontekście zakończenia serii.

Dave Filoni udzielił ostatnio kilku wywiadów o Rebeliantach. W rozmowie z Blastr wypowiedział się ogólnie o kierunku, jaki obierze nadchodzący sezon. Przede wszystkim ma on poruszyć kwestie bardzo trudne, a nawet tragiczne, lecz pod koniec widzowie uzyskają „poczucie zwycięstwa i radości”, a historie głównych bohaterów mają być pozamykane i rozwiązane (czego nie można było powiedzieć o Wojnach Klonów, które stały się ofiarą zmian koncepcyjnych, gdy stery nad Lucasfilmem przejął Disney).

Z kolei w wywiadzie dla IGN Filoni oznajmił, że nie uświadczymy już w serialu „misji zaopatrzeniowych” – czas skupić się wyłącznie na ważnych kwestiach i głównych bohaterach. W związku z planowanym przez Rebelię atakiem na Lothal pod koniec 3. sezonu, który zakończył się fiaskiem, Ezra boryka się z ogromnym poczuciem przegranej. Twórcy stwierdzili jednak, że nie można tej kwestii zostawić samej sobie, a historia musi zostać zakończona w inny sposób. W jaki? Tego na razie nie wiemy.

Battle_of_Atollon

Jak stwierdził Filoni, w związku z tym, że jesteśmy już po premierze Łotra, w Rebeliantach zagości wiele nawiązań i aluzji do filmu. Poznamy lepiej historie pewnych bohaterów, ich początki w szeregach Sojuszu. Gdy Dave’a zapytano o Ahsokę, odparł, że „w jakiejś formie pojawi się w serii” (niektórzy podejrzewają, że mogła ona przybrać postać wilka, ukazanego w trailerze 4. sezonu).

17881966_954792771324133_7454607974971998208_n

Z poprzednich przecieków wiemy także, że prawdopodobnie powróci Imperator Palpatine, ponieważ Ian McDiarmid jakiś czas temu odwiedzał studio nagraniowe Rebelsów. Pisaliśmy o tym we wcześniejszym newsie.

Po premierze Łotra krążyły plotki o bitwie nad Scarif, która miałaby rzekomo zostać przedstawiona w serialu z perspektywy załogi Ducha (wiemy, że sam Duch widoczny jest w filmie kilkukrotnie podczas bitwy w kosmosie). Filoni jednak kategorycznie temu zaprzeczył. Nie zobaczymy też Jedhy – jasna planeta z trailera, o której spekulowano, to Mandalora.

Na koniec mamy także mały spoiler na temat finału bitwy o Lothal, który ukazał się w książce Star Wars Visual Encyclopedia: Rebelia przeprowadziła udane ataki na Lothal, Garel i Ord Biinirze, jednakże żadna z tych batalii nie okazała się wielkim zwycięstwem, którego potrzebowała – wiemy, że takim stała się dopiero bitwa o Scarif.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.