Gry

Fala przecieków o „Star Wars: Battlefront II” – szczegóły rozgrywki i modyfikacji postaci!

Walrus_pdp_screenhi_3840x2160_en_ww_campaignIdenVardos_v1

W połowie czerwca czekają nas targi E3, na których tradycyjnie nie zabraknie panelu EA Play, gdzie zaprezentowane zostaną zbliżające się produkcje spod szyldu giganta Electronic Arts. Z oficjalnych oświadczeń wiemy, że pojawić ma się także rozgrywka ze Star Wars: Battlefront II. Jednak na tym nie koniec, ponieważ do sieci wypłynęły ciekawe materiały i opis prezentacji rozgrywki z nowego Battlefronta, przygotowanej przez dewelopera na czerwcową imprezę.

Zacznijmy od ciekawego zrzutu, rzekomo ukazującego wersję alpha ekranu dostosowania ekwipunku. Widzimy tam żołnierza klonów fazy II; po jego lewej stronie widnieje menu wyboru postaci, zaś po prawej personalizacji sprzętu. Zdjęcie to po raz pierwszy pojawiło się na Reddicie i choć są już głosy twierdzące, że to podróbka ukuta wyłącznie dla zmylenia fanów, to warto zastanowić się, jak może wyglądać ostateczna wersja menu postaci, jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z prawdziwą wersją alpha.

clonetrooperbattlefront2

Faktem niepodważalnym i potwierdzonym jest natomiast to, że uproszczono 5 i 8-klasowy system ze starych Battlefrontów, na rzecz systemu 4-klasowego, który zdominuje drugą odsłonę strzelaniny. Nie możemy jednak zapominać, że w przypadku gry od DICE rozbudowaniu ulegną bohaterowie, którzy, w przeciwieństwie do herosów z gier od studia Pandemic, będą posiadali własny system rozwoju i zdobywania poziomów doświadczenia. Ogólnie rzecz ujmując, uproszczenie systemu klasowego nie oznacza, że będzie on gorszy, gdyż podstawową kwestią jest jego wykonanie.

Na YouTube pojawił się również materiał z wczesnej wersji rozgrywki, który, choć niepotwierdzony, wydaje się na trudny do podrobienia. Jedna z jego scen pokrywa się z tym, co ukazywano nam wcześniej w oficjalnych materiałach.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=OBC3ODqU8Tg&w=600&h=330]

Jeden z użytkowników Reddita, piszący pod nazwą Some_Info, podzielił się kilkoma faktami na temat gry:

„Generalnie będą dwa tryby rozgrywki na demonstracji podczas E3. Pierwszy przedstawi singleplayer, gdzie będziemy walczyć z rebeliantami jako Iden. Bohaterka otrzyma niezwykle ważną wiadomość od posłańca Imperatora i… to w zasadzie będzie jedyna misja na pokazie.

Drugi tryb to multiplayer i  rozgrywka odbędzie się na Naboo. Pojawi się tam pojazd MTT i naszym zadaniem będzie go eskortować z jednego punktu do drugiego.”

Następnie Some_Info przeszedł do opisu bardziej szczegółowych aspektów tytułu:

„Będzie można zagrać bohaterami (tylko po dwóch na każdą frakcję). Nie wiem, co więcej mogę napisać. Jest nowy typ przewrotu bojowego; można będzie odskakiwać naprzód, w tył i na boki. Pojawią się pojazdy AT-RT. Jest cały nowy system bohaterów – będziecie musieli wykonywać zadania, zarabiać punkty i wymieniać je na bohaterów, inne pojazdy, a nawet postaci specjalne!

W grze są 4 klasy postaci – takie same dla każdej frakcji. Jest także nowy typ tarczy, która nie będzie chroniła was tak samo, jak ta w kształcie bąbla z pierwszego Battlefronta.”

Pojawiły się także ogólnikowe informacje o tym, że gracze będą mieli więcej okazji do czerpania radości z rozgrywki w świecie Gwiezdnych Wojen. Jak interpretować takie stwierdzenia? Na razie możemy jedynie zgadywać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.