Filmy

Colin Trevorrow o tworzeniu IX Epizodu Star Wars bez Carrie Fisher

Fisher-Trevorrow

Nawet pomimo nagłej i niespodziewanej śmierci Carrie Fisher w grudniu zeszłego roku, filmowcy z Lucasfilm doskonale zdają sobie sprawę z tego, że praca musi trwać dalej, a proces twórczy Gwiezdnych Wojen nie może zostać przerwany nawet na chwilę.

Ekipa tworząca Ostatniego Jedi miała dość szczęścia, by zdążyć nakręcić swój film jeszcze za życia Carrie, lecz takiego przywileju nie dostąpi już Colin Trevorrow i twórcy IX Epizodu. Niedługo po śmierci aktorki pojawiały się głosy, jakoby Lucasfilm zamierzał cyfrowo odtworzyć postać Lei Organy na potrzeby ostatniej części sagi, tak jak miało to miejsce z Wielkim Moffem Tarkinem w Łotrze 1, którego pierwotnie grał zmarły już dawno temu Peter Cushing. Zostały one jednak szybko zdementowane przez wytwórnię, która oświadczyła, że nie ma w planach żadnej formy odtworzenia legendarnej postaci cyfrowo.

Do kwestii obecności – a właściwie nieobecności – Lei w IX części odniósł się niedawno sam reżyser filmu. Oto, co powiedział Colin:

„Była niezwykle ważną postacią, to żaden sekret. Naprawdę była. To [śmierć – przyp. red.] było dla nas niezwykle smutne, głównie ze względu na to, że była tak bardzo kochana przez naszą gwiezdnowojenną rodzinę i wszystkich, z którymi przyszło jej pracować. Nasze możliwości są ograniczone i jest właściwie niewiele rzeczy, jakie możemy w tym temacie zrobić. Ale mogę zagwarantować, że zajmiemy się tą kwestią z miłością i szacunkiem, na jakie Carrie Fisher zasługuje.”

Możliwości na wyjaśnienie nieobecności Lei w produkcji Trevorrowa jest sporo. Ciężko spekulować, jaką konkretnie ścieżkę obiorą filmowcy, ale możemy być pewni, że wszyscy – my i oni – chcemy, by Carrie Fisher została pożegnana najlepszy możliwy sposób.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.