Gry

5 rzeczy, które warto wiedzieć o „Star Wars: Battlefront II”

large.img

Na oficjalnym blogu EA Star Wars pojawił się wpis przybliżający nam kilka najważniejszych zmian, jakie wprowadzone zostaną w powstającej grze Star Wars: Battlefront II względem jej poprzedniczki.

Opisano m.in. system funkcjonowania bohaterów i klas postaci w grze oraz całkowitą nowość dla serii, czyli punkty bitewne. Te i inne szczegóły znajdziecie w tekście, który zamieściliśmy poniżej:

„Na zeszłotygodniowym EA PLAY Star Wars™ Battlefront™ II zrobiło furorę za sprawą pierwszej transmisji rozgrywki na żywo, zupełnie nowego zwiastuna rozgrywki wieloosobowej bitwy w Theed na planecie Naboo udostępnionej tysiącom fanów. Przegapiliście to? Przygotowaliśmy dla was podsumowanie pięciu najważniejszych informacji związanych ze Star Wars Battlefront II ujawnionych na EA PLAY.

Wasi bohaterowie (i klasy) rozwijają się razem z wami

Star Wars Battlefront II wzbogaci się o cztery nowe klasy, a każda z nich zostanie wyposażona w unikalne zdolności, którymi wspomoże swoją drużynę. Zwinni szturmowcy przemkną przez sam środek bitwy, podczas gdy skryci za polem ochronnym ciężcy strzelcy będą utrzymywać pozycję. Oficerowie wzmocnią swoich sojuszników, a działający z ukrycia specjaliści zaatakują wrogów z bezpiecznej odległości. Będziecie mogli przejąć kontrolę nad każdą z klas, rozwinąć swoje umiejętności, ulepszyć broń dzięki dodatkom i korzystać z unikalnych, modyfikowalnych zdolności.

Zarówno żołnierzy, jak i bohaterów da się dostosować do własnych potrzeb dzięki zupełnie nowemu, całkowicie przebudowanemu oraz bardzo obszernemu systemowi gwiezdnych kart. Wędrując przez Star Wars Battlefront II, będziecie nieustannie zdobywać i tworzyć nowe gwiezdne karty, otwierając ogromną liczbę różnych ścieżek ulepszania swoich zdolności. Każde zwycięstwo przybliży was do odblokowania coraz to większych mocy dla waszych ulubionych klas, bohaterów i gwiezdnych myśliwców.

Większa głębia i wybory związane z punktami bitewnymi

Kierowanie pojazdami czy wcielanie się w ulubionych bohaterów zostanie powiązane z zupełnie nowym systemem punktów bitewnych. Za każde działanie, które pomoże waszym drużynom w rozgrywce wieloosobowej, otrzymacie punkty bitewne. Wykorzystacie je między kolejnymi potyczkami do odblokowania ulubionych bohaterów, pojazdów i postaci wsparcia. Punkty bitewne wymagać będą nieustannego balansowania między ryzykiem i nagrodą. Zachowacie je, by zdobyć najpotężniejszych bohaterów, czy lekką ręką wydacie na doraźne nagrody?

Wszystkie nowe klasy, pojazdy, postacie wsparcia i bohaterowie pełnią w drużynie swoje własne, określone funkcje. Za każdym razem, gdy gracze zechcą ruszyć razem do walki, odrodzą się w czteroosobowych grupach widocznych w lobby, dzięki czemu będą mogli skoordynować dobór swoich postaci. Widzicie, że dwóch członków waszej drużyny wybrało oficerów? Może warto w takim razie rozważyć wybór specjalisty, by stworzyć lepiej uzupełniający się oddział? Po wkroczeniu na pole bitwy te tymczasowe grupy poradzą sobie lepiej, jeśli będą trzymały się razem.

large.img

Nadciąga wsparcie

Słyszeliście już o żołnierzach i bohaterach, więc pewnie zastanawiacie się nad posiłkami – zupełnie nową funkcją wprowadzaną do Star Wars Battlefront II. Postacie wsparcia to unikalne jednostki z uniwersum Star Wars™, które wprowadzają nowe, potężne zdolności do bitew wieloosobowych.

Stanową połączenie żołnierzy z bohaterami i dysponują własnymi, wyjątkowymi zdolnościami. Na Theed widzieliśmy kilka z wielu planowanych postaci wsparcia: superdroida bojowego B2 i klona z plecakiem odrzutowym.

Doświadczenie trzech er wojny

Goście EA PLAY mieli okazję rozegrać wieloosobową bitwę w Theed, w której dowodzili dronami bojowymi separatystów walczącymi z dzielną grupą żołnierzy-klonów broniącą królewskiego pałacu. To starcie z ery filmowych prequeli było tylko jednym z wielu heroicznych momentów z historii Gwiezdnych Wojen, które mogliśmy podziwiać na pokazie dzięki nowemu zwiastunowi przedstawiającemu pola bitew ze wszystkich trzech filmowych er Gwiezdnych Wojen. Rey i Kylo Ren skrzyżowali miecze świetlne w zażartym pojedynku w bazie Starkiller, ryk wojowników Wookiee niósł się nad wodami Kashyyyk, a szturmowcy śmierci atakowali rebeliancką bazę na Yavin 4.

W nadchodzących miesiącach dowiecie się więcej na temat zawartości z poszczególnych er, ale już teraz możecie przygotować się na zabawę z legendarnymi bohaterami, dobieranie postaci wsparcia i kierowanie charakterystycznymi pojazdami na ulubionych planetach z prequeli, oryginalnej trylogii i Gwiezdnych Wojen™: Przebudzenia Mocy™.

Rozpoczynając od grudniowego pierwszego sezonu, zawartość udostępniana po premierze będzie darmowa*

Mamy też wspaniałą wiadomość związaną z zawartością, która zostanie dodana po premierze gry. Wszyscy popremierowi bohaterowie, mapy, broń i pojazdy będą darmowe* dla każdego, kto gra w Star Wars Battlefront II. Pierwszą tego typu zawartością będzie grudniowy sezon Star Wars: Ostatni Jedi™, w ramach którego wszyscy gracze Star Wars Battlefront II otrzymają dostęp do między innymi Finna, kapitan Phasmy i nowej planety Crait.

Star Wars Battlefront II ukaże się 17 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz Origin dla PC. Aby poznać najnowsze doniesienia na temat gry, śledź EA Star Wars za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Instagrama.

*Wymagana gra Star Wars Battlefront II na odpowiednią platformę (sprzedawana osobno), wszystkie aktualizacje gry, połączenie internetowe, konto EA oraz, w przypadku grających na konsolach, konto Xbox Live Gold lub PlayStation Plus (każde sprzedawane osobno).”

Oficjalny trailer:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=pCkZ3ZFqKs0&w=1209&h=680]

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.