Filmy

Colin Trevorrow rozmawia z Fandago o IX Epizodzie Star Wars

star-wars-episode-ix-logo-1536x864

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery kolejnej części sagi Gwiezdnych Wojen, w związku z czym pojawia się coraz więcej informacji o Ostatnim Jedi, mającym ukazać się w kinach już za pół roku. Jednak czas nie działa wybiórczo i skoro zbliżamy się do premiery VIII Epizodu, to jednocześnie skraca się dystans dzielący nas od Epizodu IX. Fakt ten nierozerwalnie wiąże się z coraz większą ilością nowych wieści i ciekawostek na temat ostatniej części sequelowej trylogii, które zaczynają sukcesywnie pojawiać się na łamach największych portali rozrywkowych.

W tę tendencję wpisuje się niedawny wywiad, którego udzielił reżyser IX części, Colin Trevorrow, serwisowi Fandago. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim najnowszego filmu TrevorrowaBook of Henry – jednakże nie zabrakło w niej wzmianki o Gwiezdnych Wojnach. Poniżej możecie przeczytać przetłumaczony przez nas fragment tej rozmowy.

Fandago: Więc będziesz kręcił film w świecie Star Wars – czy jest to coś, o czym już rozmyślasz? Jak bardzo zamierzasz wpłynąć na młodsze pokolenie, oddając im film i doświadczenie, które prawdopodobnie będą przeżywać i wspominać przez resztę życia?

Trevorrow: Będzie zupełnie tak, jak było z nami, kiedy dorastaliśmy. Luke Skywalker, Han Solo i Księżniczka Leia byli postaciami, z którymi mogliśmy identyfikować się na różne sposoby i to samo dzieje się teraz z Rey, która staje się wzorem dla młodych dziewcząt, mierząc się ze wszystkimi wyzwaniami stającymi na jej drodze. Niezwykle istotnym jest, żebym rozumiał, co dzisiejsza młodzież myśli o opowiadanych przez nas historiach. Myślę, że bardzo pomaga w tym to, że sam mam dzieci. Jeśli filmowcy nie mają dzieci, powinni pójść z nimi porozmawiać, ponieważ nie widzą już oni pewnych spraw w ten sam sposób, w jaki patrzyli na nie, gdy byli jeszcze młodzi.

Fandago: Rian Johnson ma listę obejrzanych przez siebie filmów, które pomogły mu ukształtować Star Wars: The Last Jedi. Ty też masz taką listę pozycji przydatnych w przygotowaniach?

Trevorrow: No cóż, oglądam filmy cały czas, bo przecież jestem normalną osobą. Ale nie, nie jestem teraz w fazie poszukiwań i badań. Robię również dziwną rzecz, która może nie jest właściwa, ale gdy zbliża się czas kręcenia mojego filmu, przestaję oglądać tytuły, które są do niego podobne, bo boję się, że nieumyślnie wyrwę jakieś ich sceny i umieszczę w swoim. Chcę, żeby efekt mojej pracy był czysty i instynktowny – od początku do końca. Przyjdzie taki dzień, kiedy powiem, że ten czy tamten film mnie zainspirował, a ktoś moje słowa wydrukuje. Ale to jeszcze nie jest ten dzień. Jeszcze nie.

Fandango: Masz nadzieję na nakręcenie filmu, który będzie lepszy i bardziej zapadający w pamięć, niż… powiedzmy, Powrót Jedi?

Trevorrrow: Moją nadzieją jest nakręcenie go w taki sposób, by był możliwie najbardziej satysfakcjonujący. Mam mnóstwo wsparcia i zastępy błyskotliwych myślicieli oraz autorów opowiadań wokół mnie. Kiri Hart i ekipę od fabuły z Lucasfilmu, Michelle Rejwan, Kathy Kennedy, moich producentów, J.J. Abramsa i Riana Johnsona, Larry’ego Kasdana. Gdy spojrzysz na tę armię genialnych ludzi, to zrozumiesz, że to nie tylko ja, ale cała załoga.

Na ocenę efektów pracy Colina i jego „armii” przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bowiem premiera IX Epizodu Gwiezdnych Wojen zaplanowana jest na 24 maja 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.