Wydarzenia

Poznaliśmy przyczyny śmierci Carrie Fisher

rs-carrie-fisher-ca766b93-d6a6-4036-a1ef-a1dc4260567a

Śmierć Carrie Fisher, która nastąpiła pod koniec grudnia zeszłego roku, była szokiem dla wszystkich fanów i najbliższych aktorki. Carrie odbywała akurat lot z Los Angeles do Londynu, by wziąć udział w nagraniach do brytyjskiego sitcomu Catastrophe, gdy na około 15 min. przed lądowaniem doznała ataku serca. Fisher natychmiastowo poddano reanimacji, a po wylądowaniu przewieziono do szpitala, w którym ostatecznie zmarła.

W ostatnich dniach ujawniono przyczynę śmierci artystki, stwierdzoną przez Departament Ekspertyz Medycznych oraz Koronera Los Angeles. Jak mówi ekspertyza, śmierć aktorki nastąpiła pod wpływem bezdechu sennego oraz kilku innych czynników, pośród których wymieniono m.in.: zaburzenia snu oraz nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w arteriach krwiobiegu (Carrie cierpiała na miażdżycę naczyń krwionośnych). Ponadto wskazano również „wielokrotne przyjmowanie narkotyków”, które spowodowały „dodatkowe obrażenia”, jednak wątek ten nie został bliżej opisany w raporcie.

Wyniki sekcji zwłok skomentowała córka Carrie FisherBillie Lourd:

„Moja mama przez całe życie walczyła z uzależnieniem od narkotyków i zaburzeniami psychicznymi. Właśnie z tego powodu zmarła. Była niezwykle otwarta w swej pracy, zwłaszcza rozmawiając o stygmatyzacji względem tych chorób.”

Poniżej możecie obejrzeć materiał przygotowany ku czci Carrie Fisher, który ukazany został podczas tegorocznego Star Wars Celebration.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=sE99le5FBrY&w=790&h=415]

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. O miażdżycy nie wiedziałem. Ale każdy, kto zainteresował się biografią Carrie Fisher wie, że od heroiny i kokainy uzależniła się już na planie „Imperium kontratakuje” i przez wiele lat walczyła z nałogami. Do tego cierpiała na chorobę afektywną-dwubiegunową.
    W dokumencie HBO „Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie” dobrze widać, że filmowa Leia już w 2015 roku była w słabej kondycji.
    Tym bardziej żal, że nie żyje. Po premierze „Przebudzenia mocy” znowu zaczęła być w centrum uwagi mediów, zaczęła jeździć po świecie podczas promowania nowej książki. Myślę, że była w tym czasie szczęśliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.