Gwiezdne Wojny - Historie

Więcej szczegółów o zwolnieniu reżyserów „Hana Solo”

1498053290Screen_Shot_2017-06-21_at_9.29_.51_PM_

Zapewne zdążyliście się już zorientować, że reżyserzy powstającego spin-offu o Hanie Solo – Phil Lord i Chris Millerpożegnali się z pracą nad filmem. Jak informują rozmaite źródła powiązane z Lucasfilm, decyzję o ich zwolnieniu podjęła szefowa wytwórni, Kathleen Kennedy. Oficjalne oświadczenie sugerowało jedynie, że była ona podyktowana różnicami w wizji ostatecznego kształtu filmu, jednak nie wyjaśniało tak poważnego i zaskakującego obrotu spraw.

W ciągu dnia pojawiły się dodatkowe raporty, które rzuciły nieco więcej światła na tę kwestię. Okazuje się bowiem, że napięcia spowodowane odmiennymi poglądami reżyserów i ekipy z Lucasfilmu pojawiały się już od samego początku prac. Wieści wskazują, że Lawrence Kasdan, będący scenarzystą filmu o szmuglerze, nie podzielał luźnego podejścia Lorda i Millera do produkcji. Jego zdaniem (i najwyraźniej zdaniem samej Kathleen) próbowali oni zrobić z Solo postać komiczną i zbyt zabawną, dość powierzchownie podchodząc do tego, co scenarzyści wymyślali w swoich skryptach. Tymczasem Kasdan, który wykreował charakter Solo w Imperium Kontratakuje, obstawał przy tym, że Han nie jest zabawny ani komiczny, a jego specyficzny styl bycia wynika to szyderczego charakteru i samolubności, czego prawdopodobnie reżyserzy nie zauważali.

Z przedstawionych informacji wynika, że Lord i Miller próbowali zrobić ze spin-offu bardziej komedię, niż film w świecie Star Wars z elementami komedii, a to mocno nadwyrężyło cierpliwość decydentów z LF.

W tym momencie rozważane są trzy kandydatury do objęcia stanowiska reżysera – Lawrence Kasdan, Ron Howard i Joe Johnston. Dopóki sprawa ta nie zostanie rozwiązana, prace nad filmem stoją w martwym punkcie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.