Gry

Przecieki z niezatytułowanej gry od studia Visceral Games – Alderaan istotny dla wątku fabularnego?

maxresdefault

Niezatytułowana jeszcze gra od studia Visceral Games, znana w tej chwili jedynie pod roboczą nazwą Project Ragtag, owiana jest mgiełką tajemnicy i nic nie zapowiada, by ten stan miał się zmienić w najbliższym czasie. Z udostępnionych do tej pory szczątkowych materiałów wiemy jedynie, że będzie to produkcja fabularyzowana (najprawdopodobniej z gatunku cRPG), rozgrywać się będzie w czasach oryginalnej trylogii, a rozgrywkę będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Portal MakingStarWars.net dotarł jednak ostatnio do interesujących przecieków na temat projektu ze stajni Visceral.

Alderaańczyk bohaterem

Dowiadujemy się, że głównym bohaterem gry ma być mężczyzna zwany Dodger (nie wiadomo, czy jest to jego imię czy jedynie pseudonim). Dodger pochodzi z ojczyzny Księżniczki Lei Organy – Alderaana – i jest jednym z ocalałych mieszkańców planety, po tym, jak Wielki Moff Tarkin zniszczył ją przy pomocy Gwiazdy Śmierci. Protagonista został wcześniej wcielony siłą do imperialnej armii, jednak uciekł z niej, zaś zniszczenie jego ojczyzny tylko wzmogło niechęć względem Imperium. Bohater znajduje się na liście Alderaańczyków, których Imperium zaciekle ściga na sam kraniec galaktyki. Historia w grze ma rozpocząć się, gdy Dodger próbuje zdobyć ważne zlecenie, mające pomóc mu załatwić wykreślenie z tej listy.

Wygląda więc na to, że pochodzenie naszej postaci jest niezwykle istotne dla wątku i w pewnym sensie będzie definiować jego przebieg.

Visceral Star Wars

Wydobycie na Alderaanie

Imperium zacisnęło swój żelazny uścisk na Zewnętrznych Rubieżach, w związku z czym pomniejszy boss mafijny z Klanu Rang dostrzega szansę na wkupienie się w łaskę okupanta. To może być dla niego szansa, ponieważ jego kompania wydobywcza odkryła niedawno cenny gaz, który wytworzył się w szczątkach zniszczonego wcześniej Alderaana. Gaz może zostać użyty do celów militarnych. Klan Rang rozpoczyna więc budowę placówki wydobywczej i pierwsze testy.

Kryminalista oraz „Inicjatywa Tarkina” mają w swoich rękach groźny atut. Gaz jest niezwykle niebezpieczny, a jego rozpylenie w atmosferze powoduje, że wszelkie żywe organizmy w okolicy „kamienieją”. Obraz po rozpyleniu przywodzi na myśl rzymskie Pompeje po wybuchu Wezuwiusza.

Przewagą tej broni nad innymi jest to, że po jej użyciu całe „martwe otoczenie” pozostaje nietknięte. Oznacza to, że Imperium może po prostu rozpylić gaz na zamieszkałym obszarze, wybić jego mieszkańców i przejąć wszystko co znajdzie, bez jakichkolwiek strat. Daje to imperialnym niezliczoną liczbę nowych opcji strategicznych.

Paradoks

Pokojowo nastawiona planeta, która nigdy nie posiadała broni, zostaje zniszczona w imię ambicji Tarkina i po swojej „śmierci” staje się źródłem niebezpiecznego gazu bojowego. Wokół tego paradoksalnego faktu krążyć będzie wątek fabularny.

Główny bohater bezpośrednio doświadczy działania śmiercionośnej broni. W wyniku jej użycia zginą osoby, z którymi się wychowywał i były dla niego rodziną. To postawi go na moralnym rozdrożu, gdzie będzie musiał zdecydować, czy powinien nadal uciekać czy jednak właściwiej będzie sprzeciwić się temu, co dzieje się dokoła. Wcześniej Dodger winił Sojusz Rebeliantów za sprowadzenie zagłady na jego planetę. Po kolejnym bestialskim akcie Imperium wiedział już, że nie Rebelia była jego prawdziwym wrogiem. To doprowadza go do decyzji, za sprawą której ostatecznie staje po jednej ze stron barykady…

Jeśli ktoś nie powstrzyma Klanu Rang i „Inicjatywy Tarkina”, galaktykę czekają jeszcze bardziej przerażające doświadczenia niż dotychczas. Przed takim zadaniem stanie właśnie Dodger i jego załoga Ragtag.


Jakie są Wasze odczucia względem Projektu Ragtag? Naszym zdaniem wątek fabularny zapowiada się bardzo ciekawie. Będziemy dalej śledzić informacje o grze od Visceral Games i podzielimy się nimi na łamach naszej strony, więc śledźcie nas na bieżąco.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.