Saga Star Wars

Poznajcie porgi – nowe stworzenia, które pojawią się w „The Last Jedi”

d23-porgs-screenshot-the-last-jedi-1024x436

Podczas zeszłotygodniowego D23 Expo pokazano nam film zza kulis Ostatniego Jedi, który zawierał sporą dawkę nowych, nieukazywanych jeszcze scen. Przez kilka sekund na wideo dostrzec można było także niewielkie, przypominające krzyżówkę pingwina i świnki morskiej stworzenia. Jak dowiadujemy się z wywiadu, którego Pablo Hidalgo udzielił serwisowi StarWars.com, te przesłodkie istoty zwane są porgami i należą do lokalnej fauny planety Ahch-To.

Poniżej przedstawiamy Wam przetłumaczony przez nas wywiad z Pablo, w którym przybliżona zostaje nam charakterystyka porgów:

StarWars.com: Ok, Pablo. Jak na razie wiemy jedynie, że te małe stworzenia zwane są porgami. Co jeszcze możesz nam o nich powiedzieć, co nie spowoduje, że Rian Johnson zażąda zamknięcia naszej strony i wymazania jej z Internetu?

Pablo Hidalgo: Porgi należą do lokalnej fauny Ahch-To i możemy natknąć się na nie pośród klifów na wyspie, na której znajdują się Luke i Rey. Pod wieloma względami są gwiezdnowojennym odpowiednikiem maskonurów. Budują gniazda, mogą latać. Ich młode nazywane są „porglets” [pisownia oryginalna – przyp. red.].

porgs-star-wars-the-last-jedi-concept-art-768x994

StatWars.com: Bazując na ich zachowaniu, czy można założyć, że są przyjazne?

Pablo Hidalgo: Biorąc pod uwagę, jak rzadko na ich wyspę trafiają goście, ich ciekawość przerasta jakąkolwiek narowistość.

StarWars.com: Wiesz skąd wzięła się ich nazwa?

Pablo Hidalgo: Musielibyście spytać Riana. On wymyślił tę nazwę i ogólnie cały pomysł „wykluł się” w jego głowie, że tak powiem.

StarWars.com: Na filmie zza kulis, który pokazano podczas D23 Expo, widzimy porgi (a przynajmniej jednego z nich) stworzone tradycyjnymi metodami.

Pablo Hidalgo: Porgi stworzone zostały poprzez całą gamę najróżniejszych efektów, w zależności od tego, co było akurat wymagane. Czasem to kukiełki, a ich operatorzy wymazani są w filmie cyfrowo. Czasem zrobione są wyłącznie za pomocą CGI.

StarWars.com: Widziałem fan art porgów na Twitterze tego samego dnia, gdy zostały pokazane w zakulisowym materiale. Najwyraźniej z miejsca przekonały do siebie fanów. Jak myślisz, dlaczego?

Pablo Hidalgo: Od samego początku istnienia Gwiezdnych Wojen, królestwo zwierząt żyjących w odległej galaktyce jest istotną kwestią. Poza tym, że porgi są po prostu słodkie, nie sposób oderwać wzroku od ich głębokich, czarnych oczu. Myślę, że wiele osób zwyczajnie chciałoby mieć je jako zwierzątka domowe.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.