Saga Star Wars

Znamy szczegóły nadchodzących powieści z cyklu „Journey to Star Wars: The Last Jedi”

journeytothelastjedi

Mija kolejny tydzień, który obfitował w sporą dawkę emocjonujących informacji o przyszłych produkcjach spod znaku Star Wars. W ferworze wiadomości docierających do nas z San Diego Comic Con 2017, niektórym z Was mogły umknąć ciekawe szczegóły o nadchodzących powieściach z cyklu Journey to Star Wars: The Last Jedi, które ujrzały światło dzienne za sprawą magazynu Entertainment Weekly.

Star Wars: Phasma, Star Wars: Leia. Princess of AlderaanStar Wars: The Legend of Luke Skywalker oraz Star Wars: Canto Bight będą stanowiły wprowadzenie do VIII Epizodu Gwiezdnych Wojen. Poniżej znajdziecie ich okładki oraz opisy:

Star Wars: Phasma

Phasma_novel_cover_TLJ

Star Wars: Phasma to powieść autorstwa Delilah S. Dawson, która ma przede wszystkim koncentrować się na przybliżeniu nam historii zbroi kapitan Phasmy. Dowiemy się, kim jest tajemnicza członkini Najwyższego Porządku oraz odkryjemy pewną tajemnicę, której zazdrośnie strzeże przed wścibskim wzrokiem swoich wrogów. Ujawnienie owej tajemnicy może zaszkodzić Phasmie, zaś czytelnik będzie mógł przekonać się, jak daleko się posunie, by zapobiec jej ujawnieniu. EW porównuje książkę do znanej z platformy Netflix serii House of Cards.

Nowela Dawson rozpocznie się na długo przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi, przybliżając nam początki głównej bohaterki, jako młodej kobiety. Powieść ukaże jej ucieczkę z rodzinnej planety i to, jak dostała się w szeregi Najwyższego Porządku. Ponadto często będziemy przeskakiwać między teraźniejszością a przeszłością. EW sugeruje również, że poznamy prawdziwe imię i nazwisko Phasmy.

Planowana data premiery – 1 września 2017.

Star Wars: Leia. Princess of Alderaan

 

leia_princess

Claudia Gray jest autorką świetnej powieści Star Wars: Utracone Gwiazdy oraz wydanej niedawno w Polsce książki Star Wars: Więzy Krwi. Pisarka miała już zatem do czynienia z naszą Księżniczką, tam jednak Leia była dużo starsza. Tym razem Gray przedstawi ją jako młodą dziewczynę, a historia ma zawierać dużo odniesień do Ostatniego Jedi, pomimo sporej chronologicznej odległości pomiędzy obydwoma tytułami.

Książka przybliży nam historię Lei, jako agentki Rebelii, na długo przed wydarzeniami z filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie oraz serialu animowanego Star Wars: Rebelianci. Historia będzie mieszanką fabuły o charakterze sensacyjnym oraz opowieści o dorastaniu. Tytuł określany jest mianem powieści YA (Young Adult – przyp. red.), lecz nie powinniśmy obawiać się o to, że będzie zbyt infantylny – Utracone Gwiazdy dobitnie pokazują, że nawet książka z łatką „młodzieżowej” może zachwycać głęboką fabułą.

Fabuła rozpoczyna się w przededniu szesnastych urodzin Lei, kiedy to młoda kobieta dowiaduje się, że życie w galaktyce jest zgoła inne od tego, które znała dotychczas. W tajemnicy przed jej przybranymi rodzicami, Leia postanawia dołączyć do Rebelii, nie zważając na to, czy jej rodzicom się to spodoba. Bail Organa i jego małżonka staną przed wyborem – czy dalej muszą chronić córkę za wszelką cenę, czy też powinni pójść za głosem serca i dołączyć do sprawy, w którą ich młoda podopieczna i tak się już wplątała.

Planowana data premiery – 1 września 2017.

Star Wars: The Legend of Luke Skywalker

legendofluke

W tej książce Ken Liu zaprezentuje sześć oddzielnych historii, które krążą po odległej galaktyce, jako plotki i legendy. Wewnątrz znajdziemy również pierwsze spojrzenie na Luke’a pomiędzy Powrotem Jedi i Przebudzeniem Mocy. Historie te pokażą, co inni mieszkańcy galaktyki słyszeli o przygodach i wyczynach Skywalkera. Choć książka będzie należała do kanonu, to historie będą celowo zniekształcone, by symulowały typowe dla plotek przeinaczenia i przekoloryzowania.

– Czy Luke Skywalker naprawdę sam zniszczył 20 maszyn AT-AT podczas bitwy o Hoth?
– Czy był po prostu szaleńcem, który wymyślił, że zniszczył Gwiazdę Śmierci?
– Czy to możliwe, że brał udział w bitwie o Jakku?

Planowana data premiery – 31 października 2017.

Star Wars: Canto Bight

canto_bight

Star Wars: Canto Bight będzie zbiorem czterech opowiadań autorstwa Saladina Ahmeda, Rae Carson, Miry Grant i Johna Jacksona Millera. Historie skupią się na obcych z kasyna na Canto Bight, znanego nam z fotorelacji i teaserów Ostatniego Jedi.

Canto Bight to miejsce wielu możliwości, jednak stawki i ryzyko są ogromne. Prześledzimy losy czterech bohaterów, którzy poprowadzą nas przez sale hazardowe i tajemnicze zakamarki tego pełnego przepychu miejsca. Dowiemy się wiele o wnętrzu kasyna, które w niczym nie przypomina kantyny w Mos Eisley. Ujrzymy styl życia bogatych i sławnych istot z odległej galaktyki.

Planowana data premiery – 5 grudnia 2017.

Która z wymienionych pozycji najbardziej przypada Wam do gustu? Co Waszym zdaniem ujawnią nam książki o fabule Ostatniego Jedi? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.