Saga Star Wars

Gwendoline Christie i Rian Johnson mieli spory wpływ na kształt historii Kapitan Phasmy

christiephasma

W trakcie tworzenia Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy wykreowano także postać Kapitan Phasmy, której wygląd zainspirowany został odrzuconym projektem Kylo Rena. Można powiedzieć, że koncepcje Bena Solo dały życie całkiem odrębnej postaci. Dodanie Kapitan Phasmy w ostatniej chwili poskutkowało niestety wyraźnie płytką budową osobowości i bardzo krótkim czasem na ekranie (w Przebudzeniu Mocy widzieliśmy ją łącznie przez około 2 minuty).

Ci z Was, którzy byli rozczarowani wątłym występem Phasmy w VII Epizodzie, powinni być zadowoleni z jej roli w Ostatnim Jedi, będącej, wedle słów reżysera filmu i wielu przecieków, znacznie ciekawszą i istotniejszą dla całokształtu fabuły. Nie jest także przypadkiem, że akurat teraz Phasma otrzyma własną książkę i mini-serię komiksową, które przybliżą nam jej historię. Co bardziej interesujące, odtwórczyni roli czarnego charakteru w lśniącej zbroi, Gwendoline Christie, zdradziła w niedawnym wywiadzie dla serwisu IGN, że w pewnym stopniu zarówno ona, jak i Rian Johnson, mieli wpływ na kształt historii Phasmy.

Jak mówi Gwendoline:

„Rian i ja odbyliśmy bardzo długą rozmowę na temat tej postaci i kim wcześniej mogła być. Osobiście byłam niezmiernie zachwycona tym, że potrafił z chęcią wysłuchać moich pomysłów, a ja równie chętnie się nimi dzieliłam. Przy czym on także nie pozostawał mi dłużny, opowiadając o swoich przemyśleniach na jej temat. On naprawdę jest mistrzem pisarstwa i reżyserii, co mogliśmy zobaczyć w jego ostatnim filmie. Myślę jednak, że tak naprawdę ujrzymy to w The Last Jedi.”

Później Christie dodała, że jest bardzo ciekawa tego, jak Phasma zostanie rozwinięta w kanonicznych dziełach poza filmem:

„Fascynuje mnie bycie zaangażowaną w coś, co później znajduje swoje inkarnacje w postaci książek, różnych produktów, czy czegokolwiek podobnego, ponieważ ludzie łączą się z tym materiałem, dosłownie go obserwując. Łączą się z nim przez dotyk, staje się on częścią ich życia, stymuluje różne obszary ich mózgów, czy też różne obszary ich dusz.”

Miejmy nadzieję, że Phasma naprawdę spełni spore oczekiwania, które wielu fanów mimo wszystko wciąż w niej pokłada. Przy odrobinie szczęścia Rian Johnson i Gwendoline Christie uratują postać, która ma spory potencjał, a przez kilka niefortunnych decyzji z czasów kręcenia Przebudzenia Mocy mogła go bezpowrotnie zaprzepaścić.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.