Gry

Gra „Star Wars Battlefront 3” doprowadziła do upadku studia Slant Six

bf3hoth1

Studio Slant Six, znane z produkcji takich tytułów, jak Resident Evil: Operation Raccoon City czy Galactic Reign, upadło nagle i z niezrozumiałych do niedawna powodów w 2013 roku. Od tamtego czasu panowało przekonanie, iż deweloper niezadowalająco wywiązał się z produkcji gry spod znaku Resident Evil, która wykonywana była na zlecenie Capcom (krytykowano ją m.in. za zbytnie nastawienie na akcję). Sam Capcom był jednak zadowolony z efektu pracy Slant Six – do tego stopnia, że studiu zlecono pracę nad kolejnym tytułem z marką Resident Evil w tytule.

Co w takim razie poszło nie tak i duże, dobrze prosperujące studio upadło w ciągu zaledwie kilku miesięcy od wydania gry, która odniosła spory sukces? Wpadka, o jakiej wielu z Was nie śmiałoby pomyśleć. 

Na płytkę z grą, która miała zostać przesłana do Capcomu w celu oceny efektów pracy, zabłąkały się assety ze Star Wars Battlefront 3 – gry nad którą Slant Six miało pracować w tajemnicy przed właścicielami marki Resident Evil.

 

O sprawie było dość głośno w 2012 roku, ale raczej w formie plotek. Teraz plotki potwierdził ówczesny reżyser Operation Raccoon City:

„Nasza gra została skasowana przez te pliki, które znalazły się na płytce. Dowiedziałem się o nich z serwisów informacyjnych, a przed końcem dnia wiedzieliśmy już, że nie stworzymy kolejnej gry z Capcomem.”

Wpadka odbiła się także na pracy nad Battlefrontem 3, ponieważ w jej wyniku studiu odebrano również pracę nad projektem gwiezdnowojennej strzelaniny.

W rozmowie z GameWatcher Andy Santos nie wchodził w szczegóły końca tej współpracy, który ostatecznie okazał się gwoździem do trumny Slant Six. Pomyłka pewnie jednej osoby, niezauważona przez kolejne szczeble kontroli, doprowadziła do tego, że developer nie mógł znaleźć pracy przy kolejnych projektach. Studio zatrudniało 130 osób, z których część zwolniono tuż po ukończeniu prac nad Operation Raccoon City.

Jaki z tego morał? Nie warto działać nieuczciwie, bo to zawsze odbije nam się czkawką.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.