Wydarzenia

Disney rozwiązuje umowę z Netflixem i stworzy własną platformę streamingową

netflix-disney

Na początku 2016 roku Disney podpisał umowę z Netflixem na streaming gwiezdnowojennych filmów oraz seriali, zaś w kwietniu oferta pojawiła się również w Polsce. Teraz przyszłość Gwiezdnych Wojen na Netflixie staje pod dużym znakiem zapytania.

Podczas wczorajszego kwartalnego spotkania z udziałowcami, CEO Disneya, Bob Igerpoinformował, że w 2019 roku firma zakończy współpracę z Netflixem i jednocześnie nabędzie (za 1,58 miliarda USD) udziały kompanii BAMTech. Kompania zajmuje się opracowywaniem technologii streamingu VOD i ma pomóc koncernowi Walta Disneya w utworzeniu dwóch własnych platform. Pierwszą z nich będzie kanał sportowy z opcją na żądanie, który ma wystartować już w przyszłym roku. Druga, którą będzie można subskrybować za około dwa lata, oferować będzie filmy Disneya oraz Pixara. Tylko tam będzie można obejrzeć takie tytuły, jak Toy Story 4 czy aktorskiego Króla lwa. Dodatkowo znajdą się tam programy z Disney Channel i Disney XD.

Iger podkreślił jednocześnie, iż nie jest pewny, w jaki sposób to wszystko wpłynie na Gwiezdne Wojny i produkcje Marvela. Rozważano, by każda marka miała własną platformę, ale kwestia wciąż pozostaje otwarta. Jeśli rzeczywiście powstałaby platforma marki Star Wars, to byłaby świetnym miejscem dla dystrybucji nowego serialu animowanego lub aktorskiego. Disney musi rozważyć jak przyciągnąć subskrybentów, tym bardziej, że większość fanów posiada filmy w wersjach płytowych, a jeśli ktoś preferuje wersję cyfrową, to może ją kupić w sklepach Google Play czy Amazon. Serial dystrybuowany ekskluzywnie dla platformy Gwiezdnych Wojen mógłby pomóc to osiągnąć. Należy jednak pamiętać, że w tej chwili są to wyłącznie spekulacje, a koncepcja decydentów zmieni się zapewne jeszcze niejednokrotnie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.