Saga Star Wars

Spotkanie Rey i Luke’a – czyli wieści o „The Last Jedi” od Entertainment Weekly

EP8-219393_R.JPG

Entertainment Weekly opublikowało wczoraj sporą galerię nowych zdjęć zza kulis Ostatniego Jedi. W ciągu kilkunastu ostatnich godzin na łamach magazynu sukcesywnie pojawiały się również ciekawe artykuły o bohaterach VIII Epizodu. Zebraliśmy dla Was te fragmenty, które zdradzają nowe fakty o nadchodzącym rozdziale Sagi i będziemy je kolejno publikować na naszym portalu. Śledźcie nas zatem na bieżąco!

Czego spodziewać się po Luke’u i Rey w Ostatnim Jedi?

Mark Hamill powiedział kilka ciekawych rzeczy na temat Luke’a Skywalkera w TLJ:

„Słowa wypowiedziane przez Luke’a: „Znam tylko jedną prawdę. Czas Jedi się skończył.”, to naprawdę całkiem poważne oświadczenie, jak na osobę, która była symbolem nadziei i optymizmu w Oryginalnej Trylogii.

Gdy po raz pierwszy czytałem scenariusz, opadła mi szczęka. Co mogło sprawić, że ktoś porzucił swoje pierwotne przekonania? To nie jest coś, co możesz ogarnąć w trakcie popołudnia i naprawdę ciężko było mi to przełknąć.”

Daisy Ridley opowiedziała o Rey i jej zawodzie po tym, jak poznała Luke’a:

„Ma w sobie tyle nadziei, gdy go odnajduje. Oczywiście po spotkaniu przemyka jej przez głowę myśl: „Co jest, do cholery?”.

Odrzucające nastawienie Luke’a sprawia, że Rey zaczyna tęsknić za ciepłym nastawieniem Hana Solo. Dziewczyna myśli: „O mój Boże, ten drugi człowiek, który zginął zaledwie kilka dni temu, był dla mnie niczym ojciec. W zamian jestem teraz z ponurym kolesiem na bezludnej wyspie, który nawet mnie tu nie chce.”

Nie sądzę, aby jedna dziewczyna z mieczem świetlnym, której nawet nie zna, sprawiła, że nagle się ruszy. Ale spokojnie – wrócę jeszcze do akcji.”

Później ponownie przytaczane są słowa Marka Hamilla, zdradzającego wskazówkę, dlaczego Skywalker znajduje się akurat na Ahch-To:

„Luke popełnił wielki błąd, zakładając, że jego siostrzeniec jest Wybrańcem, przez co zainwestował wszystko co miał w Kylo. Obi-Wan zrobił wcześniej to samo dla niego.

I został zdradzony, co miało tragiczne konsekwencje. Luke czuje się za to odpowiedzialny. To jedna z głównych przeszkód jakie stoją przed nim podczas próby powrotu do świata i na swoje miejsce w hierarchii Jedi. To uczucie które wmawia mu, że powinien był dostrzec ciemną stronę w Benie, zanim jeszcze było za późno.”

Luke podczas spotkania z Rey, jest dokładnie w tym samym wieku, w jakim był Obi-Wan, gdy zaczynał szkolić młodego farmera z Tatooine. Obaj mentorzy znacznie się jednak różnią – Kenobi, choć doświadczony upadkiem Zakonu i latami samotności, wciąż zachował wiarę w ideały wyznawane przez Jedi. Luke wziął swoje doświadczenia znacznie bardziej do siebie, traktując je jako osobistą porażkę. Jednak wiele wskazuje na to, że gdzieś w głębi duszy pozostał w nim młody Jedi, chcący zmienić galaktykę w lepsze miejsce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.