Wydarzenia

Netflix rozmawia z Disneyem na temat zachowania u siebie filmów od Lucasfilm i Marvela

2017-07_GQ_Rogue-One_3x2

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Disney zdecydował o rozwiązaniu umowy z Netflixem na streaming filmów spod znaku tej wytwórni, co miało poskutkować wycofaniem ich z biblioteki Netflixa najdalej do 2019 roku.

Decyzja ta umotywowana jest chęcią uruchomienia przez koncern Walta Disneya własnych platform streamingowych, które oferować będą wszystkie tytuły spod znaku Disneya oraz Pixara. Wciąż niepewny jest los filmów produkowanych przez Lucasfilm oraz Marvel. Pojawiały się sugestie, że one także przestaną figurować na listach Netflixa.

Jak twierdzi agencja Reuters, właściciele platformy streamingowej nie chcą tak łatwo się poddać, zdając sobie sprawę z tego, że pozycje pokroju Gwiezdnych Wojen i Avengersów stanowią bardzo ważny element ich oferty. Właśnie w związku z tym prowadzone są rozmowy między obydwoma stronami umowy; Netflixowi zależy na zachowaniu części filmów.

Jaki będzie efekt negocjacji? Pozostaje nam czekać, jeśli chcemy poznać odpowiedź. Zgodnie chyba jednak stwierdzimy, że w naszym interesie byłoby, aby Star Wars było wciąż dostępne w dotychczasowej formie, ponieważ zmiana wiązałaby się z kolejnymi kosztami dla konsumentów, którym zależy na dostępie do tych tytułów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.