Saga Star Wars

George Lucas wciąż ma pewien wpływ na proces tworzenia Gwiezdnych Wojen

lucas-1024x521

Być może George Lucas jest już na gwiezdno-wojennej emeryturze, ale nie oznacza to, że legendarny reżyser całkiem odciął się od swojego dziecka. W opublikowanym niedawno wywiadzie, który redaktor magazynu Entertainment Weekly przeprowadził szefową Lucasfilm, Kathleen Kennedy, pojawił się temat Lucasa, a Kennedy zapytano, czy twórca Gwiezdnych Wojen wciąż ma wpływ na nowe produkcje.

Odpowiedź Kathleen była twierdząca, choć zaznaczyła, że nie jest to duży udział:

„Niespecjalnie. Choć od czasu do czasu szepce mi do ucha swoje uwagi. Zazwyczaj jest to coś konkretnego, na przykład odnoszącego do treningu Jedi. Tego typu rzeczy.”

Później Kennedy dodaje, że Lucas powoli zaczyna przestawiać się na bycie jedynie fanem Star Wars, a nie współtwórcą:

„Myślę, że zaczyna się z tym oswajać i staje się fanem. Trochę to zajęło, ale ciężko odpuścić i przestawić się po 40 latach. Wiąże się z tym sporo oczekiwań i rzeczy, o których myślał. Nagle okazuje się, że wszystkie jego pomysły przechodzą transformację.”

Możemy tylko wyobrażać sobie, jak ciężkie dla Lucasa musiało być rozstanie z efektami wielu lat pracy. Oczywistym jest, że reżyser otrzymał w ramach rekompensaty okrągłą sumę od Disneya, ale pieniądze nie koją wszystkich strat. Dowodem na to mogą być początkowo gorzkie i krytyczne komentarze Lucasa po premierze Przebudzenia Mocy – skierowane zarówno w stronę filmu, jak i samego koncernu Walta Disneya.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.