Gry

Wpis z oficjalnego bloga EA Star Wars na temat klas myśliwców w „Star Wars: Battlefront II”

Star-Wars-Battlefront-2-PC-PowerPlay002

Na oficjalnym blogu EA Star Wars pojawił się wpis na temat myśliwców i ich podziału na klasy w grze Star Wars: Battlefront II. Rozwiązanie to jest zupełną nowością dla serii, gdyż w pierwszej odsłonie gry taki podział nie istniał, a sam asortyment maszyn latających był ograniczony do zaledwie trzech typów jednostek dla Rebelii i Imperium. Wedle słów deweloperów, w drugiej części otrzymamy do naszej dyspozycji znacznie więcej jednostek latających.

Całą treść wpisu znajdziecie poniżej:

ZAWŁADNIJ PRZESTWORZAMI I KOSMOSEM DZIĘKI KLASOM GWIEZDNYCH MYŚLIWCÓW

Rebeliancka flotylla przedziera się przez mrok kosmosu w kierunku platformy orbitalnej. Stanowiące awangardę smukłe A-wingi prowadzą siły uderzeniowe złożone z Y-wingów wspieranych przez niezawodne X-wingi. Ale Imperium zmobilizowało już siły szybkiego reagowania. Zacumowany w stoczni gwiezdny niszczyciel pozostaje, co prawda, unieruchomiony, ale nie bezbronny. Roje gwiezdnych myśliwcy Imperium rzucają się naprzeciw atakującym eskadrom Rebelii. Pośród nich widać sylwetki wysłużonych myśliwców TIE stanowiących rdzeń floty Imperium oraz bombowce TIE, które wystrzeliwują rakiety śledzące w kierunku wrogiej formacji statków.

Gwiezdne myśliwce są dostępne w trzech wariantach, każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi atrybutami. Stanowią one swoiste klasy; każda pełni inną funkcję na polu walki oraz cechuje się odmiennym modelem sterowania i parametrami lotu.

interceptor.jpg.adapt.crop16x9.1455w

Myśliwce przechwytujące to szybkie, zwrotne i śmiercionośne jednostki. Są niezrównane w zwalczaniu innych statków i stanowią ulubiony wybór dla pilotów premiujących osiągi pilotowanych maszyn. Specjalizują się w przechwytywaniu i niszczeniu innych niewielkich jednostek. Jest jeden haczyk: myśliwce przechwytujące stanowią kruche konstrukcje, które wysoką prędkość maksymalną okupują skromnym pancerzem. Przykładowe myśliwce przechwytujące to A-wingi i przechwytujące TIE.

fighter.jpg.adapt.crop16x9.1455w

Myśliwce to maszyny wielozadaniowe. Te wszechstronne konstrukcje cechuje silny pancerz, potężne uzbrojenie oraz szybkość i zwrotność umożliwiające stawienie czoła myśliwcom przechwytującym, ale też zadanie szkód większym jednostkom. Przykładowe myśliwce to X-wingi czy TIE/ln.

bomber.jpg.adapt.crop16x9.1455w

Bombowce to jednostki o największej sile uderzenia likwidujące cele za pomocą szerokiego arsenału torped i pocisków burzących oraz namierzające wrogie myśliwce na długim zasięgu dzięki pociskom kierowanym. Poświęcają zwrotność, prędkość i siłę ognia na krótkim dystansie, rekompensując je silnymi osłonami i niezwykle długim zasięgiem ostrzału. Przykładowe bombowce to Y-wingi i bombowce TIE.

Oprócz trzech klas gwiezdnych myśliwców Star Wars™ Battlefront II oddaje w ręce graczy statki bohaterów oraz statki specjalne wyposażone w wyjątkowe zdolności i broń. W miarę jak gracze wykonują cele i pokonują wrogie myśliwce, gromadzą punkty bitewne. Punkty bitewne można wykorzystać w trakcie odradzania się, aby przywołać na pole bitwy najbardziej rozpoznawalne i najpotężniejsze statki z uniwersum Gwiezdnych Wojen, takie jak X-wing Poego Damerona, Sokół Millennium Hana Solo, Scimitar Dartha Maula i wiele innych.

Za pomocą gwiezdnych kart gracze są w stanie zmodyfikować statki tak, aby dopasować je do indywidualnego stylu gry, wybierając zdolności chłodzące układy broni, naprawiające uszkodzenia czy wystrzeliwujące torpedy. Modyfikacjom podlegają zarówno regularne maszyny, jak i statki bohaterów.

Chcesz samemu wypróbować gwiezdne myśliwce? Zamów grę w przedsprzedaży i zasiądź w kokpicie już 4 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz Origin dla PC. Obserwuj kanały EA Star Wars™ na TwitterzeFacebooku i Instagramie, aby dowiedzieć się więcej na temat trybu natarcia myśliwców i Star Wars Battlefront II.

* OFERTA BETY UPŁYWA NA 3 DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM OKRESU WCZEŚNIEJSZEGO DOSTĘPU. Obowiązują dodatkowe warunki i ograniczenia. Więcej szczegółów pod adresem www.ea.com/pl-pl/games/starwars/battlefront/battlefront-2/disclaimers.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.