Książki i komiksy

Przeczytajcie kolejny fragment książki o Kapitan Phasmie

phasma-book-cover-featured-image-tall

Oficjalna strona StarWars.com zamieściła dziś kolejny fragment książki przybliżającej nam historię Kapitan Phasmy, której amerykańska premiera zaplanowana jest na Force Friday, czyli 1 września bieżącego roku.

Fragment skupia się przedstawieniu skromnych początków Phasmy, jako wojowniczki na swojej ojczystej planecie Parnassos. Dowodząca klanem wojowników na tym prymitywnym i zapomnianym świecie, Phasma spotyka oficera Najwyższego Porządku (o znajomo brzmiącym nazwisku), który ma dla niej pewną propozycję.

Przetłumaczony przez nas fragment tekstu możecie przeczytać poniżej:

Phasma_novel_cover_TLJ„Nazywam się Brendol Hux i obawiam się, że mój statek został zestrzelony przez automatyczny system obronny nad waszą planetą. Mój język nieco różni się od waszego, więc droid będzie tłumaczył moje słowa na wasz prymitywny dialekt.

Moja kapsuła ratunkowa wylądowała bardzo daleko od statku, w dodatku straciłem część ludzi w tej okropnej tragedii. Jeśli jednak jesteście skorzy do pomocy, mogę w zamian zaoferować technologię i zaopatrzenie, które wasz świat utracił. Należę do potężnej grupy zwanej Najwyższym Porządkiem, przynoszącej pokój galaktyce. Moim zadaniem jest poszukiwanie pośród gwiazd najlepszych wojowników, którzy będą chcieli dołączyć do naszej sprawy. Dbamy o swoich ludzi i dobrze ich szkolimy. Zapytajcie moich żołnierzy. Panowie, czyż tak nie jest?”

Trzej żołnierze w białych pancerzach kiwnęli twierdząco i zakrzyknęli: „Tak jest, sir!”

„Każdy z tych żołdaków został znaleziony na odległych planetach i wyszkolony do walki za Najwyższy Porządek. Jeśli wasi ludzie pomogą nam dostać się na statek, zabiorę na naszą flotę każdego, kto wyrazi chęć dołączenia do nas. Wojownicy ci będą żyli w chwale i bogactwie, niczego już im nie zabraknie. Kto nam zatem pomoże?”

Ludzie Pazura zaczęli entuzjastycznie wiwatować, lecz nowa postać wyłoniła się obok Brendola Huxa – wojowniczka w groźnie wyglądającej, czerwonej masce.

„Mam na imię Phasma i jestem najznamienitszą wojowniczką Parnassos.” Zdejmując maskę, Phasma stanęła twarzą w twarz z Brendolem, czekając, aż droid przetłumaczy słowa. „Pomogę wam znaleźć wasz statek.””

Po pełny wpis zajrzyjcie na StarWars.com. Książka autorstwa Delilah S. Dawson zapowiada się na tyle dobrze, że rozbudziła naszą ciekawość. Obyśmy tylko nie musieli czekać zbyt długo na jej polski przekład.

Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami na temat pozostałych pozycji z nowego kanonu Gwiezdnych Wojen, zajrzyjcie do spis z naszej Biblioteki

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.