Filmy

Rian Johnson i Mark Hamill o „Ostatnim Jedi”

star-wars-portfolio-06-2017-ss08

Sporo w ostatnich dniach dzieje się wokół The Last Jedi – w końcu do premiery filmu pozostało zaledwie trzy i pół miesiąca. Gdy czytacie ten artykuł zapewne jest już piątkowy poranek, zatem Force Friday nadszedł i za moment zaleje nas masą nowych informacji. W związku z dzisiejszym świętem, reżyser ósmej części, Rian Johnson, odniósł się do kwestii figurek z filmu i ich wpływu na nasze zrozumienie fabuły.

https://twitter.com/rianjohnson/status/903308943866216448

Johnson wyraźnie zaznaczył, iż Lucasfilm skrzętnie pilnuje, żeby wszelkie figurki i gadżety zdradzały nam wyłącznie wygląd oraz imiona różnych postaci z filmu, ale nie zawierały żadnych wskazówek odnoszących się do wątku fabularnego. Wygląda więc na to, że możecie w ten weekend z czystym sumieniem wybrać się do sklepów z zabawkami.

Mark Hamill udzielił niedawno wywiadu, w którym odniósł się do Ostatniego Jedi oraz Luke Skywalkera. Aktor zaznaczył, że jego zdaniem Luke jest postacią, która najbardziej ze wszystkich zmieniła się od czasów Oryginalnej Trylogii, przewartościowując swoje podejście do galaktyki o 180 stopni. Hamill wspomniał także, że J.J. Abrams, ku rozpaczy Marka, zepchnął Skywalkera na całkowity margines VII Epizodu. Było to dla aktora przykre, ponieważ liczył na poznanie historii Luke’a w ciągu tych wszystkich lat od zakończenia Galaktycznej Wojny Domowej. Jego nadzieje rozwiał jednak także Rian Johnson, który powiedział w jednej z ich prywatnych rozmów, że historia Luke’a faktycznie nie jest istotna, bo nowa trylogia opowiada o nowych bohaterach. Hamill jednak wciąż naciskał Riana, aż ten w końcu zgodził się opowiedzieć mu historię Luke’a. Aktor twierdzi, że był nią do głębi poruszony.

Luke-Skywalker-Star-Wars-The-Last-Jedi-600x864

Mark dodał także, że w The Last Jedi nie powinniśmy spodziewać się spotkania rodzeństwa Skywalker. Luke i Leia nie otrzymali w filmie żadnej sceny ponownego spotkania, na którą cały czas liczyli fani. Brak tego wątku należy niestety zrzucić na karb śmierci Carrie Fisher i zmian, jakie zostały przez ten fakt wprowadzone. Hamill przyznał, że dla niego także jest to bardzo przykre, bo Gwiezdne Wojny zawsze były opowieścią o rodzinie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.