Filmy

„Ostatni Jedi” – informacje na temat okrętu flagowego Ruchu Oporu

raddus

Kilka dni temu informowaliśmy Was o gwiezdnym meganiszczycielu Najwyższego Porządku, którego wygląd i specyfikację opublikowano w Internecie. Nie zapominajmy jednak o tym, że naprzeciw armii Snoke’a stanie Ruch Oporu i nie będzie w tej walce bezbronny. Tym razem, ponownie dzięki użytkownikom Reddita, w sieci pojawiły się szczegóły dotyczące okrętu flagowego Ruchu Oporu i bazy organizacji na planecie Crait.

Podobnie jak miało to miejsce za czasów Rebelii, także i tym razem trzon floty bojowników o wolność stanowić będą okręty Mon Calamari (bez Kalamarian galaktyka chyba już zawsze znajdowałaby się pod butem ciemnej strony Mocy). Okrętem flagowym Ruchu Oporu ma być kalamariański krążownik o nazwie The Raddus. I jeśli zastanawiacie się, skąd kojarzycie tę nazwę, to podpowiemy, że jest to imię kalamariańskiego admirała z Łotra 1, dzięki któremu plany Gwiazdy Śmierci wydostały się ze Scarif. Miło widzieć, że twórcy Sagi czerpią inspiracje także ze spin-offów. Tworzy to immersję, którą fani na pewno docenią.

TheRaddus1TheRaddus2

The Raddus ma około 3 km długości i jest to jeden z ostatnich okrętów, jakie wyszły ze stoczni Nowej Republiki, zanim ta podpisała pakt o demilitaryzacji z podbitymi Szczątkami Imperium.

Dzięki źródłom z Reddita poznajemy także dwa nowe (a właściwie stare, jeśli patrzymy na modele) droidy serii BB – BB-2 i BB-4. One również służą w szeregach Ruchu Oporu.

bb2 bb4

Z oficjalnej strony StarWars.com dowiadujemy się co nieco o planecie Crait, na której dojdzie do starcia sił Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Okazuje się, że powierzchnia planety pokryta jest pokładami soli. Kiedyś znajdowała się tam baza Sojuszu Rebeliantów, teraz służąca za schronienie dla wycofujących się oddziałów Ruchu.

Crait

Na oficjalnej znajdziecie także opisy bombowców i ski-speederów, więc jeśli chcecie poznać więcej szczegółów o statkach z Ostatniego Jedi, koniecznie tam zajrzyjcie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.