Przeskocz do treści

Rian Johnson o Snoke’u, Kylo Renie i X-wingu Poe Damerona w „Ostatnim Jedi”!

empirecover

Na łamach Empire Magazine pojawiły się wywiady z reżyserem The Last JediRianem Johnsonem – który przybliża nam kilka interesujących szczegółów dotyczących filmu. W artykułach poruszone zostały wątki Przywódcy Snoke’a, Kylo Rena i unowocześnionego X-winga Poe Damerona.

Snoke

Star-Wars-Force-Awakens-Snoke-Leader

W ostatnich latach bardzo popularne stało się tworzenie filmów o przeszłości kultowych bohaterów i antybohaterów. W rozmowie z Rianem Johnsonem wyraźnie dominuje niechęć reżysera do płynięcia z nurtem tego trendu. Chce on wręcz pójść pod prąd. Johnson stwierdził, że siłą Snoke’a będzie brak jakichkolwiek przesłanek odnoszących się do jego przeszłości. Snoke ma spełnić swoje fabularne zadanie jako czarny charakter, który stoi za poczynaniami Najwyższego Porządku, a skupianie się na jego przeszłości mogłoby źle wpłynąć na ten istotny aspekt. Rian porównuje Snoke’a do Imperatora z czasów Oryginalnej Trylogii. Nie znaliśmy jego przeszłości przed powstaniem Prequeli, wiedzieliśmy jedynie, że jest przywódcą Imperium i w tamtym czasie to zupełnie wystarczyło. Mówiąc krótko, brak wiedzy na temat przeszłości Snoke’a czyni go bardziej tajemniczym i przerażającym.

Kylo Ren

b-YN_UGWP7FZWjbfMnL0TuPLub2mtdexa9hOFkWUqq4

Kylo to zupełnie inny przypadek. Zajmując się Benem Solo, Rian mógł zaprząc do pracy swój pisarki talent i skupić się na ukazaniu tej złożonej postaci, wciąż zmagającej się z dwojakością swojej natury – ciemną stroną, która aktualnie przejęła nad nim kontrolę, oraz jasną, której delikatny płomyk tli się jeszcze w duszy Rena. Johnson wskazuje także, że walka dobra ze złem w Oryginalnej Trylogii jest czymś zupełnie innym niż ta z Ostatniego Jedi. W OT Luke mierzył się z Darthem Vaderem – syn przeciw ojcu, nieopierzony nastolatek przeciw zaprawionemu w boju Sithowi, Dawid kontra Goliat. W VIII Epizodzie po jednej stronie barykady mamy Rey, a po drugiej Kylo. Dwie przeciwstawne siły, mające jednak mniej więcej takie same umiejętności.

Jak mówi Johnson:

„[Kylo] nie jest Vaderem – przynajmniej jeszcze nie – a to rzecz, którą bardzo chciałem ukazać w filmie.”

X-wing Poe Damerona

empirecover

Najlepszy pilot Ruchu Oporu zasługuje na najlepszy sprzęt, prawda? Z takiego założenia najwyraźniej wyszedł także reżyser, ponieważ Poe otrzyma w VIII Epizodzie unowocześniony myśliwiec X-wing, znany pod  kryptonimem Black One i oficjalną nazwą Incom-FreiTek T-70. Cechować mają go przede wszystkim niezwykle wydajne silniki, pomagające w uniknięciu ognia z turbolaserów. Mają one pozwalać na krótkotrwałe przyspieszenie, dzięki czemu Poe będzie w stanie ominąć bez draśnięcia nawet gęsty i precyzyjny ostrzał.

Czy brak wiedzy na temat przeszłości przywódcy Najwyższego Porządku naprawdę sprawi, że będzie on groźniejszy i bardziej mroczny? W jakim kierunku Waszym zdaniem Rian poprowadzi Kylo? Jesteście ciekawi, czy Poe znów da popis swoich umiejętności pilotażu w The Last Jedi?

Zachęcamy do komentowania.

Pełny artykuł Empire Magazine ukaże się już w czwartek. Wtedy też możemy spodziewać się większej dawki informacji o Ostatnim Jedi.

1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.