Filmy

Empire Magazine ujawnia nowe zdjęcie z „Ostatniego Jedi” i szczegóły o planecie Cantonica

Canto Bight

Magazyn Empire udostępnił dziś nowe zdjęcie z Ostatniego Jedi, przedstawiające Finna i Rose w kasynie w mieście Canto Bight (widzicie je powyżej). Prócz fotografii pojawił się nowy wywiad z Rianem Johnsonem, który opowiedział o wspomnianym mieście hazardu oraz swoim doświadczeniu w pracy z Lucasfilmem.

Johnson stwierdził, że Canto Bight, jak i cała planeta Cantonica, to miejsce o specyficznym klimacie, niespotykanym do tej pory w uniwersum Star Wars:

„Chciałem stworzyć nowe środowisko, które byłoby jak zanurzenie głowy w wannie z zimną wodą w samym środku filmu. Nie licząc prequeli, wszystko, co związane jest z Gwiezdnymi Wojami nosi na sobie specyficzną ciężkość i brud. Zależało mi na tym, aby stworzyć coś zupełnie innego.”

Rian omówił także swobodę, jaką dostał od Lucasfilmu przy tworzeniu ósmej części. Wbrew pozorom nie było z góry ustalonego schematu, którego reżyser musiał się trzymać. Wytwórnia dała mu jedynie środki i ekipę, a reszta zależała tylko od niego. Johnson podsumował to doskonale w jednym zdaniu:

„To wyglądało tak: Okej, to co robimy dalej?”

Reżyser wspomina, że współpraca z Lucasfimem była czymś niesamowitym i momentami miał wręcz wrażenie, jakby znów pracował nad Looperem lub Niesamowitymi braćmi Bloom.

Miło widzieć pozytywny feedback na temat Lucasfilmu. Jest to ważne szczególnie teraz, gdy nastąpiło kilka poważnych zgrzytów w pracach nad tytułami od tej wytwórni. Najpierw z problemami borykała się Hantologia, co poskutkowało zwolnieniem jej reżyserów – Phila Lorda oraz Chrisa Millera – a wczoraj LF rozstał się z Colinem Trevorrowem, który zajmował się IX Epizodem Sagi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.