Saga Star Wars

Paramount Pictures nie jest zadowolony z powrotu J.J. Abramsa do „Gwiezdnych Wojen”

jj_abrams_x-wing_illo

Informacja o objęciu przez J.J. Abramsa reżyserii IX Epizodu bez wątpienia podzieliła środowisko fanów – część świętowała, a inni rozpaczali. Wygląda na to, że Paramount Pictures należy do tej drugiej kategorii, ale powody są zgoła odmienne od tych, które kierowały przeciętnymi fanami.

Jak podaje The Hollywood Reporter, w 2006 roku reżyser podpisał ze wspomnianym studiem kontrakt, wedle którego miało się ono stać jego „domem” i jedynym pracodawcą. THR twierdzi, że umowa opiewa na 10 milionów dolarów rocznie.

To już drugi raz, gdy Abrams łamie postanowienia kontraktu z Paramount Pictures. I po raz drugi robi to dla Gwiezdnych Wojen. Po premierze Przebudzenia Mocy ówczesny szef wytwórni próbował przekonać Abramsa do podpisania zobowiązania, iż jego kolejny film będzie wyreżyserowany pod egidą tegoż studia, jednak do porozumienia nie doszło. Obecny prezes wytwórni, Jim Gianopulos, nie ma żalu do Abramsa i nie próbował na siłę go zatrzymać, ale zwrócił się do Disneya z zapytaniem, czy będą skorzy wypłacić jakieś „zadośćuczynienie” za zabranie zakontraktowanego reżysera. I coś zapłacą, ale, mówiąc krótko, nie dość, by wynagrodzić dwuletnią nieobecność Abramsa.

Mimo niepożądanych następstw całej sytuacji ciężko dziwić się reżyserowi, że podjął taką decyzję. Ostatecznie komu (poza G. Lucasem) trafia się okazja wyreżyserowania dwóch filmów najbardziej kultowej sagi filmowej na świecie?

IX Epizod Gwiezdnych Wojen zadebiutuje na srebrnych ekranach 20 grudnia 2019 roku.

Źródło: The Hollywood Reporter

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.