Gwiezdne Wojny - Historie

Pomysły Ralpha McQuarriego w „Hantologii”?

mcquarrie rebel base

Ron Howard ponownie zdradza wskazówki na temat swojego filmu. Tym razem reżyser spin-offu o Hanie Solo zamieścił na Twitterze tekst zapisany dialektem pochodzącym z uniwersum Gwiezdnych Wojen, prosząc przy okazji o jego przetłumaczenie. Obok pytania znalazł się bardzo wymowny hashtag, wskazujący na powiązanie tego zdjęcia z legendarnym Ralphem McQuarriem.

Jeśli jakimś cudem są pośród naszych czytelników osoby nieświadome tego, kim był człowiek o wspomnianym wcześniej nazwisku, to powiemy jedynie, że był rysownikiem, którego uznaje się za ojca większości wizualnych koncepcji Odległej Galaktyki. Po więcej odsyłamy tutaj.

Wracając jednak do sprawy, jaki związek mają te napisy z McQuarriem? Z pomocą przychodzi stary przyjaciel rysownika, Paul Bateman, który odpowiedział Howardowi bezpośrednio na Twitterze:

Ze słów Paula wynika, że napisy te zostały wymyślone przez McQuarriego podczas tworzenia koncepcji rebelianckiej bazy na Yavinie IV. Na dowód Bateman przedstawia rysunek Ralpha, gdzie możemy dostrzec dokładnie ten sam tekst, który zamieścił na swoim profilu Ron Howard.

Czy oznacza to, że w filmie o młodym szmuglerze pojawi się baza Rebelii? Wszystko jest możliwe, tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że akcja filmu osadzona zostanie między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.