Saga Star Wars

Domhnall Gleeson o „Ostatnim Jedi” oraz przejęciu reżyserii IX Epizodu przez J.J. Abramsa

general hux

Aktor Domhnall Gleeson, wcielający się w rolę Generała Armitage’a Huxa w Sequelowej Trylogii Gwiezdnych Wojen, udzielił niedawno wywiadu dla Collidera. Artysta opowiedział w nim o swoich odczuciach względem pomysłów, które Rian Johnson zawarł w swoim filmie. Nie zabrakło także wzmianki o niedawnym przejęciu reżyserii IX Epizodu przez J.J. Abramsa.

Na początku aktor opowiedział, jak czuł się, gdy przeczytał scenariusz oraz zapoznał się z rolą odgrywanej przez siebie postaci:

„Gdy przeczytałem scenariusz, poczułem potrzebę porozmawiania z nim [Rianem Johnsonem – przyp. red.] i myślę, że takie odczucia zawsze są dobrą oznaką. Pomyślałem sobie wtedy: „Wow, to wszystko brzmi dobrze, ale nic nie jest tak, jak się spodziewałem”. Myślę, że to bardzo pozytywna rzecz. To ważne dla filmów, abyśmy nie powtarzali tych samych schematów. A więc chciałem z nim porozmawiać i kiedy w końcu do tej rozmowy doszło, Rian był niezwykle pewny siebie i przekonany do swojej wizji, ale nie w arogancki sposób. Po prostu doskonale znał film, który tworzył. To wszystko było bardzo fajne, móc po prostu usiąść z twórcą filmowym, którego lubię… Ale najbardziej niesamowite było dostrzeganie jego pewności siebie i podekscytowania tym, co robi. Uspokajało mnie to i jednocześnie ekscytowało, bo miałem być częścią tego przedsięwzięcia. Praca z nim była naprawdę wspaniałym przeżyciem. Byłoby świetnie, gdybym znów mógł z nim pracować.”

Od niedawna wiemy także, że prace nad Ostatnim Jedi zostały całkowicie zakończone. Gleeson opowiedział w związku z tym o swoich oczekiwaniach względem finalnej wersji ósmej części:

„Ja również bardzo chciałbym zobaczyć już film. Nigdy nie wiadomo, jak coś ostatecznie będzie wyglądało. Nawet gdy czytasz scenariusz, nie wiesz do końca, w jakim tonie będzie wykonana produkcja. Można oczywiście zgadywać, ale i tak nie mogę doczekać się seansu w kinie. Chcę po prostu usiąść w pomieszczeniu pełnym ludzi, obejrzeć go i zobaczyć, jak to wszystko na nas wpłynie.”

Dyskusja ostatecznie przeniosła się na kwestię IX Epizodu i niedawnej informacji o przejęciu reżyserii filmu przez J.J. Abramsa. Jak można się było spodziewać, Gleeson poparł decyzję Lucasfilmu w tej materii, jednocześnie dodając, iż nie ma pojęcia, czy jego postać pojawi się w ostatniej części najnowszej trylogii:

„Dowiedziałem się o zmianie dosłownie na chwilę przed tym, zanim się wydarzyła, ale żaden z aktorów na dzień dzisiejszy nie wie, czy pojawi się w IX Epizodzie. To naprawdę wspaniale, że to on [J.J. Abrams – przyp. red] się tym zajmuje i jestem ciekaw, jak podejdzie do tematu, bo jest wspaniałym twórcą filmowym. No i na tym koniec, bo przecież robią to jako trylogię, prawda? Jestem pewien, że J.J. wykona wspaniałą robotę.”

Choć nie chce nam się do końca wierzyć, że większość aktorów nie wie, czy pojawią się w IX Epizodzie, to rozumiemy, dlaczego Domhnall nabiera w tej sprawie wody w usta. Mógłby przez przypadek zdradzić zbyt wiele z nadchodzącego VIII Epizodu.

Premiera filmu Star Wars: Ostatni Jedi zaplanowana jest w Polsce na 14 grudnia 2017 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.