GryGwiezdne Wojny - Historie

Rahm Kota z gry „Star Wars: The Force Unleashed” miał pojawić się w „Łotrze 1”

Rahm Kota

Hiszpański portal La Fosa Del Rancor odkrył podczas jednego ze swoich niedawnych podcastów bardzo interesujące powiązanie postaci z gry Star Wars: The Force Unleashed z wypuszczonym w zeszłym roku spin-offem Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie.

W swoim ostatnim podcaście redaktorzy wspomnianego serwisu rozmawiali z reżyserem Marcosem Cabotą, który podczas konwersacji opowiedział interesującą historię. Przyjaciel reżysera brał udział w przesłuchaniach do roli w Łotrze 1. Było to na tyle dawno temu, że film nie posiadał nawet sprecyzowanego tytułu. Wszyscy uczestnicy przesłuchania dostali wycinki scenariusza, na podstawie których mieli podejść do testów. Na stronach, które aktorzy otrzymali do dyspozycji, wspomniany był oślepiony rycerz Jedi, nazwany tam nawet z imienia i nazwiska – Rahm Kota.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, Rahm Kota może być Wam znany z gry akcji Star Wars: The Force Unleashed, należącej obecnie do niekanonicznych Legend. Kota wstąpił do Zakonu Jedi jeszcze przed Wojnami Klonów, a jego Mistrzem był sam Yoda. Zaprzyjaźnił się z Mace’em Windu. Podczas Wojen Klonów Kota uznał, że klony nie spełniają jego oczekiwań i wyszkolił własną milicję. Właśnie to uratowało go od Rozkazu 66, przez który zginęła większość Jedi. Wkrótce został uznany za zmarłego. 

W 3 BBY Kota wyszedł z ukrycia, atakując fabrykę myśliwców typu TIE nad Nar Shaddaa. W rzeczywistości chciał po prostu zwabić Lorda Sithów do fabryki. Zgodnie z oczekiwaniami pojawił się potężny zwolennik Ciemnej Strony i uczeń Dartha Vadera – Starkiller. Walka była bardzo nierówna i choć Jedi udało się uciec, w jej wyniku stracił wzrok. Pozbawiony wiary w siebie i odcięty od Mocy, Kota popadł w alkoholizm i zaszył się w ukryciu na pokładzie Miasta w Chmurach nad Bespinem.

Ostatecznie zrezygnowano z umieszczania niewidomego Jedi w Łotrze, a sama postać ewoluowała w dobrze znanego nam dziś strażnika świątyni Jedi, Chirruta Imwe.

Choć sama w sobie postać Chirruta i tak była interesująca, to świadomość, iż zainspirowany został Rahmem Kotą nadaje mu nowej głębi. Nie jest to zresztą pierwsza postać z Łotra 1, dla której inspiracją był bohater z gry komputerowej. Wiemy na przykład, że główna bohaterka, Jyn Erso, to bezpośrednia spadkobierczyni postaci Jan Ors, która towarzyszyła Kyle’owi Katarnowi z serii gier Star Wars: Jedi Knight.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.