Filmy

Ujawniono szczegóły na temat jednej z ważnych bitew w „The Last Jedi”

Ewakuacja D'Qar

Za Oceanem swoją oficjalną premierę miała książka z serii Journey to The Last Jedi, która ujawnia interesujące szczegóły na temat jednego z początkowych wątków Ostatniego Jedi. Jednocześnie poznaliśmy nową bohaterkę filmu, która odegra istotną rolę we wspomnianych wydarzeniach.

Jak wszyscy doskonale pamiętamy, pod koniec Przebudzenia Mocy Generał Hux odkrył położenie bazy Ruchu Oporu na D’Qar. Nie powinno nas zatem zdziwić, że Najwyższy Porządek będzie na owej planecie szukał zemsty za zniszczenie Bazy Starkiller. Książka opisuje przebieg ewakuacji bazy oraz przedstawia nam nową bohaterkę, która wspomoże Poe Damerona i jego eskadrę w osłanianiu ucieczki reszty sił Ruchu Oporu.

D'Qar

„Po tym, jak Poe Dameron i jego eskadra zniszczyli Bazę Starkiller, Najwyższy Porządek wyruszył w kierunku dowództwa Ruchu Oporu na planecie D’Qar, by dokonać zemsty. A-wingi strzegły bezpieczeństwa floty Ruchu Oporu oraz statków transportowych uciekających z bazy. Gdy trzy okręty Najwyższego Porządku wyszły z nadprzestrzeni i zaatakowały, ekadra A-wingów, dowodzona przez Tallie Lintrę, wspomogła Poe Damerona i bombowce Ruchu Oporu w zniszczeniu wrogiego pancernika.”

Wygląda na to, że ludzie Generał Organy nie sprzedadzą tanio skóry sługom Przywódcy Snoke’a.

Jak zapewne możecie się domyślić, opisywane wydarzenia najprawdopodobniej dotyczą sceny z teasera The Last Jedi, w której ukazane zostały bombowce i urywek bitwy kosmicznej. Wszystko wskazuje na to, że jest to właśnie bitwa na orbicie D’Qar.

resistancefleetlastjedi

Źródło: MakingStarWars.net

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.