Gwiezdne Wojny - Historie

Ron Howard potwierdza pojawienie się kolejnej klasycznej planety w „Hantologii”

Ron Howard Corellia

Niedawno, za sprawą jednego z tweetów Rona Howarda, dowiedzieliśmy się, że w powstającym spin-offie o Hanie Solo pojawi się dobrze znana fanom planeta Kessel, na której prowadzone było wydobycie tzw. przyprawy, będącej głównym składnikiem groźnego i cennego dla karteli przestępczych narkotyku. Dziś reżyser zdradza nam kolejną klasyczną lokację świata Star Wars, która pojawi się w filmie. Mowa o planecie Corellia (Korelia).

Corellia to jedna z trzech planet (prócz Kessel i Tatooine), które od zawsze kojarzone były z postacią Hana Solo, nie powinno nas więc dziwić, że twórcy postanowili zawrzeć ją w produkcji skupiającej się na młodości słynnego szmuglera.

Bardzo ciekawym i wartym wspomnienia jest motyw przedstawiony na zdjęciu Howarda. Fani szybko odkryli, że jego pomysł na koksownik wykonany z astromecha został w prostej linii zaczerpnięty w rysunku koncepcyjnego dla anulowanej gry Star Wars 1313.

Oto, co wiemy na temat Corellii, bazując na danych zawartych w sieci:

„Korelia (ang. Corellia) to główna i największa planeta sektora koreliańskiego, należąca do Pięciu Braci – zamieszkałych planet w układzie koreliańskim.

Korelia to świat wielu wzniesień, gęstych lasów, żyznych pól i rozległych mórz. Chociaż planeta jest zaliczana do światów uprzemysłowionych, jej stocznie znajdują się na orbicie planetarnej, dzięki czemu w dużym stopniu oszczędzono środowisko naturalne. Większość populacji zamieszkuje farmy albo małe miasta położone na trzech kontynentach.

Największe miasto na planecie i zarazem jej stolica to Koronet.

Koreliańskie stocznie to siedziba Corellian Engineering Corporation, która znana jest z produkcji takich statków jak koreliańska korweta typu CR90, zwana łamaczem blokad czy frachtowce ze sławnej serii YT, której jednym z najbardziej znanych przedstawicieli jest Sokół Millennium.”

Źródło: Biblioteka Ossus

Dodajmy, że z planety tej pochodzą m.in. Han Solo i Wedge Antilles.

Star Wars: Han Solo zadebiutuje w kinach 25 maja 2018 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.