Saga Star Wars

IMAX zdradził istotny fakt na temat losu Luke’a w „The Last Jedi”?

Luke lightsaber

Sieć IMAX opublikowała na swoim twitterowym profilu zdjęcie konstrukcji, która podczas premiery Ostatniego Jedi będzie służyła za element wystroju kin. Jest to „przejście” z umieszczonymi po obu stronach grafikami, symbolizującymi jasną oraz ciemną stronę Mocy. Jednak pewien szczegół tej ozdoby wywołał lawinę spekulacji na temat losu samego Luke’a Skywalkera.

Na obu grafikach, które przedstawiają bohaterów jasnej i ciemnej strony Mocy, umieszczony został właśnie Skywalker. Czy przypadkowo (bądź umyślnie) zdradzono nam, że Luke przejdzie na ciemną stronę Mocy? Możliwe, że jest to właśnie ta fundamentalna kwestia, w której Mark Hamill nie zgadzał się z Rianem Johnsonem, i o której opowiadał w wywiadzie jakiś czas temu. Prawdopodobnym jest także, że twórcy bawią się z fanami, fałszywie sugerując, iż pewne teorie mają w sobie ziarno prawdy. Podsuwanie fałszywych tropów, całkiem odmiennych od tego, co zawarto w finalnym dziele, to w końcu powszechna praktyka niemal każdej wytwórni filmowej, a w szczególności Lucasfilmu.

Kto wie, może obecność Skywalkera po obu stronach Mocy oznacza, że ostatecznie odrzuci on okowy obydwu przekonań i zostanie kimś na kształt Szarego Jedi?

Czas pokaże. O wszystkim przekonamy się 14 grudnia.

Reklamy

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.