Gry

EA zamyka studio Visceral Games, tworzące cRPG-a w świecie Star Wars – projekt zagrożony?

maxresdefault

Jak poinformował dziś serwis MakingStarWars.net, Electronic Arts zdecydowało o zamknięciu studia Visceral Games, odpowiedzialnego za tworzenie niezatytułowanej jeszcze gry cRPG osadzonej w realiach Gwiezdnych Wojen.

Project Ragtag, bo tak brzmi nieoficjalna, robocza nazwa gry, wedle przecieków sprzed paru miesięcy miał rozgrywać się w czasach Oryginalnej Trylogii i opowiadać historię bohatera imieniem Dodger, który odkrywa tajny projekt realizowany przez Imperium pośród szczątków planety Alderaan. Gazy wytworzone podczas zniszczenia globu przez Gwiazdę Śmierci rzekomo mają być głównym składnikiem broni biologicznej, której celem jest zabijanie ludzi oraz obcych, bez strat materialnych na terytorium, na którym zostałaby użyta. Mówiąc krótko – „ludobójstwo w białych rękawiczkach”.

Okazuje się, że losy projektu aktualnie są, mówiąc lekko, bardzo niepewne. EA, z nieznanych na tę chwilę powodów, zdecydowało o zamknięciu Visceral Games, które odpowiadało za produkcję gry.

EA poinformowało na swoim oficjalnym blogu, iż pracę nad projektem przejmie EA Worldwide Studios. Wydawca dał do zrozumienia, że twórcy kontynuujący dotychczasową pracę Visceral postarają się zachować rdzeń stworzonej gry, jednak pewne elementy ulegną przemodelowaniu.

Wygląda więc na to, że gra przynajmniej nie podzieli losu innych projektów, jak Star Wars 1313, które swego czasu także wzbudziło niemałe emocje, a wieść o jego anulowaniu zdruzgotała wielu fanów. Nie sposób niestety przewidzieć, w jakim kierunku pójdą kontynuatorzy prac Visceral Games.

Pełny wpis z bloga znajdziecie tutaj.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.