Saga Star Wars

J.J. Abrams o IX Epizodzie: „film będzie eksplorował nowe motywy, pojawią się nawiązania do Prequeli”

JJ Abrams

J.J. Abrams, który ma na swoim koncie reżyserię Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy i niedawno przejął od Colina Trevorrowa kierownictwo nad powstawaniem IX Epizodu Sagi, udzielił w ostatnim czasie wywiadu dla stacji radiowej BBC. Reżyser napomknął podczas rozmowy o tym, jak będzie różniło się jego podejście do pracy nad ostatnią częścią najnowszej trylogii od tego, którego finalnym efektem był VII Epizod.

BBC: Obie serie, w które byłeś zaangażowany – Star Trek i Star Wars – zmieniają życie innych ludzi, nieprawdaż? Mali chłopcy i małe dziewczynki mówią: „To jest to, co chcę robić. Tutaj chcę być.”

J.J. Abrams: Cóż, to z pewnością coś, czego jestem całkowicie świadom. Szczególnie teraz, gdy przyszło mi pracować nad IX Epizodem – powróciłem do tego świata po stworzeniu siódmej części. Myślę, że musimy podejść do naszej pracy z takim samym podekscytowaniem jak wtedy, gdy byliśmy dziećmi, które kochały filmy za to, jakie były. Jednocześnie musimy zabrać te dzieci w miejsca, których wcześniej nie mogły odwiedzić – i to jest w pewnym sensie nasza odpowiedzialność. To dziwna sprawa – Michael [Giacchino – przyp. red.] pracował nad takimi filmami, jak Planeta Małp, Star Trek i Star Wars. To były światy ze snów. Jednak nie możemy na tym poprzestawać, musimy iść dalej.

Słowa Abramsa nie pozostawiają wątpliwości – reżyser w dziewiątej części chce eksplorować nowe kierunki. I to jest bardzo dobra wiadomość, bo chyba nikt z nas nie chciałby, żeby film został uznany za przypudrowaną Zemstę Sithów czy Powrót Jedi.

To jednak nie wszystko. Jeden z użytkowników Reddita miał ostatnio okazję spotkać J.J. Abramsa oraz scenarzystę IX Epizodu, Chrisa Terrio, i porozmawiać przez krótką chwilę z obydwoma panami na temat ich pracy nad filmem. Choć ze zrozumiałych względów żaden z nich nie zdradził nic konkretnego, to w rozmowie pojawiła się pewna znacząca wskazówka co do klimatu, jaki będzie panował w „dziewiątce”:

I got to meet JJ Abrams and Chris Terrio tonight. I’m now 100% sure that Episode 9 will be incredible. from StarWars

„Panowie powiedzieli mi, że będą odważni w tym co robią i przygotują dla fanów wiele niespodzianek. Odniosłem wrażenie, że J.J. chciał w VII Epizodzie wprowadzić nas wszystkich ponownie do świata Star Wars i starał się zaadaptować znane nam już elementy ze starych filmów, nadając im jednocześnie bardziej współczesnego ducha. Przy VII Epizodzie Kathleen Kennedy, Pablo Hidalgo, czy nawet Lucasfilm nie wtrącali się do jego pracy. To samo tyczy się Epizodu IX. „Dziewiątka” będzie filmem, który zjednoczy razem wszystkie trzy trylogie i połączy to wszystko w jedną całość. Tyle przynajmniej mi powiedzieli.

[…] Zapytałem o elementy Prequeli, które miałyby pojawić się w filmie, a Chris powiedział, że dzięki dziewiątej części zdecydowanie będziemy czuli, iż to wszystko dzieje się w tym samym uniwersum. Jakieś elementy Prequeli z pewnością się pojawią, choć nie wiadomo, czy wizualne czy też tematyczne – nie powiedzieli mi wprost, że będą tam planety lub konkretne postacie z Prequelowej Trylogii.”

Jeśli twórcy dotrzymają swoich obietnic i faktycznie nic nie stanie im na drodze do celu, jaki sobie obrali, to najprawdopodobniej w 2019 roku czeka nas prawdziwa gwiezdnowojenna uczta. I choć Ostatni Jedi już za pasem, to jednocześnie coraz bardziej nie możemy doczekać się premiery IX Epizodu.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.