Filmy

Japoński profil Star Wars publikuje opisy dotyczące najważniejszych bohaterów „Ostatniego Jedi”

last-jedi-tout-2

Jak informuje na swoich łamach serwis StarWarsNewsNet.com, oficjalny japoński profil Star Wars opublikował opisy dotyczące najważniejszych bohaterów Ostatniego Jedi, a konkretnie streszczenia sytuacji, w jakich spotykamy ich na początku filmu.

Dzięki tekstom dowiadujemy się co nieco na temat najistotniejszych postaci, jednak warto zaznaczyć, że w tej grupie nie znaleźli się całkiem nowi bohaterowie. Niewykluczone, że zdradzenie jakichkolwiek szczegółów na ich temat mogłoby odsłonić zbyt wiele ważnych informacji o filmie.

Przetłumaczone przez nas streszczenia znajdziecie poniżej:

 • Rey: Rey, świadoma przebudzającej się w niej Mocy, podróżuje w kierunku ukrytego świata Ahch-To, w poszukiwaniu Luke’a Skywalkera, który jest ostatnim Mistrzem Jedi w Galaktyce i jedyną nadzieją Ruchu Oporu. Rey liczyła na to, że odnajdzie legendarnego bohatera – w zamian za to znalazła człowieka, który zaprzecza jej wszelkim oczekiwaniom.
 • Finn: Finn, były członek Najwyższego Porządku, który już wcześniej oddał się służbie w Ruchu Oporu, kontynuuje swoją walkę. W tej chwili znajduje się na rozdrożu i musi zdecydować, jaką rolę przyjmie w nadchodzącej wojnie.
 • Poe: Teraz, gdy konflikt pomiędzy Najwyższym Porządkiem i Ruchem Oporu przerodził się w otwartą wojnę, Poe błyszczy przykładem jako dowódca elitarnej eskadry. Jednakże, pomimo jego niezwykłych zdolności, zarówno Najwyższy Porządek, jak i Ruch Oporu zaczynają bać się jego bezwzględnego oddania dla wysiłku wojennego.
 • Kylo Ren: Poniżony przez swoją porażkę w walce z Rey, Kylo Ren podwaja swoje wysiłki zmierzające do zdławienia Ruchu Oporu. Pomimo tego, że jego potęga w Ciemnej Stronie Mocy nieustannie się zwiększa, to jest to wciąż za mało, by zaimponował swojemu tajemniczemu mentorowi – Przywódcy Snoke’owi.
 • Mistrz Jedi Luke Skywalker: Po tym, jak jego próba odbudowy Zakonu Jedi legła w gruzach, Luke Skywalker odsunął się od reszty Galaktyki i wyruszył na poszukiwania ważnych dla niego odpowiedzi, które przywiodły go na planetę Ahch-To. Choć wydaje się, że ma on zamiar wieść spokojne życie, z dala od zgiełku wojny, to Ruch Oporu potrzebuje bohatera, który swego czasu pokonał Dartha Vadera, by mieć jakąkolwiek szansę w starciu z Najwyższym Porządkiem.
 • Generał Leia Organa: Leia Organa, zdradzona przez własnego syna, który oddał się Ciemnej Stronie Mocy, dowodzi w trudnych chwilach flotą Ruchu Oporu. Generał Organa korzysta z nabytego przez dziesięciolecia doświadczenia, by jak najskuteczniej spowolnić postępy Najwyższego Porządku.
 • Generał Armitage Hux: Choć Baza Starkiller została zniszczona, to przywódcy Nowej Republiki nie uniknęli zagłady, którą superbroń sprowadziła na ich światy na polecenie Huxa. Z pokładu Finalizera Hux wydaje rozkaz stłamszenia Ruchu Oporu.
 • Kapitan Phasma: Kapitan Phasma, znana ze swojej charakterystycznej metalicznej zbroi, uciekła z Bazy Starkiller na krótko przed tym, jak została zniszczona. Po przejęciu dowodzenia nad oddziałami szturmowców, Phasma jest zdeterminowana by zgnieść Ruch Oporu i wyrównać pewne rachunki.
 • Chewbacca: Drugi pilot Sokoła Millennium, Chewbacca, towarzyszy teraz Rey w jej misji odnalezienia Luke’a Skywalkera.
 • R2-D2: Droid z wieloma przydatnymi umiejętnościami – od pilotowania statku kosmicznego po rozszyfrowywanie. R2-D2 przebywał w stanie uśpienia od czasu, gdy Luke Skywalker opuścił droida i wyruszył w swoją podróż po Galaktyce. Jednak astromech zdołał wybudzić się z hibernacji i poprowadził Ruch Oporu prosto do kryjówki swojego pana.
 • C-3PO: Zawsze zmartwiony droid protokolarny C-3PO, teraz jest jeszcze bardziej niespokojny, gdy na horyzoncie pojawia się Najwyższy Porządek. Jednak wciąż wiernie służy Generał Organie.
 • Maz Kanata: Po tym, jak Maz straciła swój zamek, nie miała innego wyjścia, jak skorzystać ze swoich znajomości w przestępczym półświatku. Zapewni dzięki temu niezbędną pomoc Ruchowi Oporu w jego walce z Najwyższym Porządkiem, wykorzystując wszystkie koneksje, jakie tylko ma.

Trzeba przyznać, że powyższe opisy brzmią szalenie interesująco. Choć nie zdradzają żadnych konkretów na temat Ostatniego Jedi, to dają nam szerszą perspektywę na ogólny klimat, jaki będzie panował na samym początku filmu. Galaktykę z pewnością czekają bardzo ciężkie chwile; kolejna wojna majaczy już na horyzoncie.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.