Portal

Q&A – zadaliście nam pytania, a my na nie odpowiadamy!

Q&A rebelianckie

W zeszłym tygodniu uruchomiliśmy nową serię na naszym portalu – Q&A. Dzięki niej możecie bezpośrednio na naszym facebookowym fanpage’u zadać nam pytania na temat świata Gwiezdnych Wojen bądź dotyczące działania naszej strony, a my będziemy starali się na jak najwięcej z nich wyczerpująco odpowiedzieć.

Czas więc na nasze odpowiedzi na pierwszą serię Waszych pytań!

  • Oskar Maksymilian Szczepański  Jak oceniacie rozpoczęcie ostatniego sezonu Rebels przez Biblioteka Ossus ocenione średnio na 2/10 (serio)?

Naszym zdaniem wprowadzenie do nowego sezonu było tym, czym miało być – wprowadzeniem. Siłą rzeczy nie powinniśmy spodziewać się po nim przesadnych fajerwerków, gdyż takowe twórcy pozostawiają na kolejne epizody ostatniego sezonu. Nas odcinek może przesadnie nie porwał, ale nie był najgorszy – uczciwe 5/10 to nasza ocena.

  • Kuba Mazurowski – Jak myslicie kim jest snoke?!! Osobiscie mam teorie iz to darth nihilus….. Czemu??? To jedyna postac w grze ea galaxy of heores na smarfony ktora jest z poza kanonu…… Jak myslicie czy jest cos na rzeczy???

Opinie, podobnie jak pośród fanów, w naszej redakcji są podzielone. Np. Kuba (nasz felietonista) twardo obstaje przy tym, że Snoke to Ezra Bridger z Rebeliantów. Redaktor Naczelny przychyla się za to do najpowszechniejszej opinii, że Snoke jest po prostu nową postacią. Być może taką, która przewijała się gdzieś w cieniu jeszcze za życia Imperatora Palpatine’a i nawet wcześniej, ale nie jest to raczej żaden ze znanych nam antagonistów. Co do Dartha Nihilusa… Cóż, być może pewne inspiracje zostały od niego zaczerpnięte, ale nie sądzę, aby był to w prostej linii on.

  • Jan Chodorowski – Czy warto zaczynać czytanie starego kanonu czy może kontynuować nowy (mam kilka pozycji na półce)?

Pytanie w takim samym stopniu ciekawe, co bardzo ciężkie. Naszym zdaniem są pozycje starego kanonu, na które jak najbardziej warto zwrócić swoją uwagę (jak chociażby Trylogia Thrawna, Trylogia Dartha Bane’a, Revan, czy Star Wars: Kenobi), ale jeśli zależy Ci na tym, żeby przede wszystkim być na bieżąco z aktualnym kanonem, to oczywiście lepiej przeznaczyć swoje oszczędności na książki z tej serii (z kanonicznych książek mogę z czystym sumieniem polecić Utracone Gwiazdy i Więzy Krwi autorstwa Claudii Gray, czy książkę Tarkin).

  • Gabryś Kardas – Co się stało z Lando Calrissianem po Powrocie Jedi?

Zainteresowanych losem Lando po Oryginalnej Trylogii odsyłamy do książek z serii Koniec i Początek autorstwa Chucka Wendiga. Więcej spoilerować nie chcemy.

  • Daniel Karczewicz – Czy wy też wolicie ewoki od porgów?

Obydwa rodzaje pluszaków mają swój urok. 😉 Poza tym, porgi to zwyczajne zwierzęta, a Ewoki to rasa rozumnych istot. Naszym zdaniem takie porównania nie mają wiele sensu.

  • Marcin Oraszek – Wedge Antilles czy coś wiadomo jaki los go spotkał?

Tak jak w przypadku pytania o Lando, zainteresowanych losem Wedge’a odsyłamy do serii powieści Koniec i Początek.

  • Aleks Balerstet – Jakie macie przemyślenia dotyczące epizodu IX? 

Szczerze? Jesteśmy pełni nadziei i wierzymy, że J.J. Abrams rozwinie tutaj skrzydła. To świetny reżyser i na pewno film jest teraz w dużo lepszych rękach niż wtedy, gdy tworzył do Colin Trevorrow.

  • Anastazja Toch – Nowy kanon czy EU?

To i to. Wszystko zależy od jakości poszczególnych pozycji.

Dziękujemy Wam za zadane pytania i mamy nadzieję, że rozwialiśmy przynajmniej część Waszych wątpliwości. Kolejne Q&A pojawi się już w czwartek!


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.