Wydarzenia

16 grudnia Lord Vader zapanuje w Wejherowie

Darth-Vader_6bda9114

Jak podaje portal Gwe24.pl, dokładnie 16 grudnia tego roku w Wejherowie odbędzie się II Zlot Fanów Gwiezdnych WojenForcecon 2017. Konwent uczci tegoroczną premierę kolejnego epizodu sagi Star WarsOstatniego Jedi.

Dlaczego to akurat Wejherowo zaistniało na mapie miłośników gwiezdnej sagi? Zaczęło się od zdjęcia, które miasto wstawiło na swój instagramowy profil – śnieg, który spadł 22 stycznia 2016 roku zamienił pomnik założyciela miasta, Jakuba Wejhera, w postać do złudzenia przypominającą Dartha Vadera. Na temat uderzającego podobieństwa rozpisywały się najpopularniejsze serwisy internetowe, jak Reddit czy 9gag, ale także poważniejsze portale, jak amerykański Time.

Wejher_Vader

Pomnik stał się punktem zbornym dla fanów, którzy zorganizowali w zeszłym roku pierwszy Forcecon. Odbył się wtedy kiermasz gwiezdnowojennych książek, komiksów i gadżetów, przemarsz polskiego Legionu 501 oraz odegrano Marsz Imperialny.

Na tegorocznym Forceconie znów nie zabraknie wrażeń. Parada uczestników wyruszy spod Placu Jakuba Wejhera (w tym czasie będzie to plac Lorda Vadera) do Wejherowskiego Centrum Kultury, gdzie będą czekać najważniejsze atrakcje. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale sądząc po zeszłorocznej imprezie, można w ciemno wybrać się na to wydarzenie.

Forcecon 2017 rozpocznie się 16 grudnia o 12:00 na placu Wejhera.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.