Portal

#2 Q&A – odpowiadamy na Wasze pytania

Q&A rebelianckie

Od czwartku mieliście czas, by zadać nam serię kolejnych pytań na temat Gwiezdnych Wojen lub naszej dotychczasowej i przyszłej działalności. Nadszedł moment, w którym postaramy się wyczerpująco na nie odpowiedzieć. Zaczynamy!

  • Marek Rozum – Czy uważacie, że w związku z tym, iż Darth Plagueis mógł tworzyć życie przy użyciu Mocy, to właśnie on w jakiś sposób zrobił to Shmi i stworzył Anakina?

Według interpretacji informacji zawartych w Legendach, Darth Plagueis faktycznie miał coś wspólnego ze „stworzeniem” Anakina, jednak nie było to jego bezpośrednią intencją. Sith posiadł umiejętność utrzymywania przy życiu ważnych dla niego osób, ale tworzenie nowego życia było dziedziną, w której dopiero stawiał pierwsze kroki. Pewnego razu Moc w pewnym sensie odmówiła mu posłuszeństwa i zniweczyła jego starania. Jakiś czas później Sith dowiedział się o narodzinach dziecka nadnaturalnie silnego w Mocy (Anakina), jednak wiedział, że to nie on był jego stwórcą. Obawiał się wręcz, że jest to działanie samej Mocy, która wykreowała istotę mającą położyć kres jego dążeniom i przywrócić równowagę Mocy. Tak więc, według wiedzy zawartej Legendach, w pewnym sensie Darth Plagueis miał swój udział w stworzeniu Anakina, ale nie był to udział świadomy. Nowy kanon nie poruszył jeszcze wątku narodzin Skywalkera.

Bardzo ciekawe materiały na ten temat przygotował The Stupendous Wave.

  • Bartosz Świątkowski – Czy jest potwierdzone, że Palpatine wiedział o destrukcji Alderaana?

Według nowego kanonu Palpatine nie miał bladego pojęcia, że Tarkin posunie się do zniszczenia planety. Decyzja Moffa była dość… spontaniczna. Imperatora wręcz rozsierdził taki obrót spraw, bo wiedział, że podobny manifest siły jedynie przysporzy Rebelii dodatkowych rekrutów i jeszcze bardziej nastawi galaktykę przeciwko Imperium.

  • Weronika Zychowicz – Czy macie plan otworzyć sklep internetowy z odzieżą?

Tak, mamy takie plany, z którymi zanosimy się od jakiegoś czasu. Nastąpiły jednak w tej kwestii pewne komplikacje, z którymi najpierw musimy się uporać, aby nasza działalność mogła być zgodna z literą prawa.

  • Adrian Błaszyk – Co się stało z domem Obi-Wana Kenobiego na Tatooine?

Według nowego kanonu po śmierci Obi-Wana Luke powrócił do jego chaty, aby dowiedzieć się czegoś więcej o Zakonie Jedi. Gdy Skywalker przebywał na miejscu, w okolicy pojawił się także Boba Fett, wysłany przez Dartha Vadera z misją odnalezienia pilota, który zniszczył Gwiazdę Śmierci. Po krótkiej walce z łowcą nagród Luke uciekł z domostwa Kenobiego.

Jakiś czas później do domu Obi-Wana przybył sam Vader, w towarzystwie Doktor Aphry, mając nadzieję na odnalezienie wskazówek dotyczących miejsca pobytu jego syna. Po ich wizycie Aphra zdetonowała w chacie bombę z ładunkiem antymolekularnym, służącą do usuwania wszelkich biologicznych śladów osób, które wcześniej tam przebywały.

Niedługo przed uwolnieniem Hana Solo z rąk Hutta Jabby, do domku ponownie zawitał Luke, który znalazł tam istotne elementy do stworzenia swojego zielonego miecza świetlnego.

  • Zosia Malinowska – Czy Anakin wiedział, kto jest jego córką?

Vader (bo już wtedy był Vaderem) dowiedział się o tym dopiero podczas finalnej walki z Lukiem na drugiej Gwieździe Śmierci, gdy wyczytał to z myśli swego syna.

  • Dominik Kopański – Jaką część Star Warsów lubicie i dlaczego?

Generalne lubimy każdą. Ale jeśli masz na myśli, którą najbardziej, to powiedziałbym chyba, że Mroczne Widmo. I Epizod wyszedł, gdy byłem jeszcze w podstawówce i, choć już wcześniej zdarzało mi się oglądać wszystkie części Oryginalnej Trylogii, dopiero Mroczne Widmo zaraziło mnie „bakcylem”. 😉

  • Radek Gierwantowski – Czy w fabule VIII części SW będzie dużo Anakina ? (Jak myślicie)

Myślę, że w jakiejś formie się pojawi – być może jako duch Mocy albo głos (jak Obi-Wan w Przebudzeniu Mocy). Ale niczego więcej raczej się nie spodziewam.

  • Michał Piekarski – Co lubiliście najbardziej ze starego kanonu?

Bardzo szerokie pytanie, ale postaram się odpowiedzieć. Jeśli chodzi o pozycje beletrystyczne, to moim faworytem będzie Trylogia Thrawna. Są to świetnie napisane książki Timothy’ego Zahna, w których wykreował on niesamowicie głęboką i wiarygodną postać Wielkiego Admirała. Cieszy mnie, że Rebelianci w miarę radzą sobie z przywracaniem go do kanonu (ponoć nowe książki też są dobre, ale ich jeszcze nie miałem szansy przeczytać).

Jeśli chodzi o ulubiony motyw, to kocham wręcz erę Starej Republiki, z naciskiem na czasy ukazane w grach KotOR I i II, czy książce o Revanie. Świetnie grało mi się swego czasu również w grę Star Wars: The Old Republic.

Dziękujemy Wam za zadane pytania i mamy nadzieję, że rozwialiśmy przynajmniej część Waszych wątpliwości. Kolejne Q&A pojawi się już w czwartek!


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.