Disney przedstawia wyśrubowane warunki kinom, które chcą puszczać u siebie „The Last Jedi”

Star-Wars-Disney

Disney przedstawił amerykańskim sieciom kin niezwykle wyśrubowane wymogi, jeśli te będą chciały dodać do swojego grudniowego repertuaru najnowszy epizod Gwiezdnych Wojen.

Choć takie informacje zazwyczaj nie trafiają do publicznej wiadomości, to tym razem kontrowersyjna decyzja wypchnęła je na światło dzienne. Wygląda na to, że wytwórni bardzo zależy na tym, by zmaksymalizować zyski ze sprzedaży biletów na film, przy czym niespecjalnie przejmuje się zdaniem samych kin, które mają go wyświetlać.

Włodarze Disneya zażądali udziału w zyskach z biletów w wysokości 65%. Warto tutaj nadmienić, że zwyczajowo podział wynosi 50/50 i tak było również podczas premiery Przebudzenia Mocy.

Dodatkowo, kina, które zdecydują się wykupić prawa do wyświetlania u siebie Ostatniego Jedi, będą musiały utrzymać film w swoim repertuarze przynajmniej przez cztery tygodnie, a nie tradycyjne trzy. Jakby tego było mało, film ma być wyświetlany wyłącznie na największych salach, jakimi dysponują kina.

Taka decyzja wytwórni Walta Disneya wynika bezpośrednio ze wspomnianej już chęci zmaksymalizowania zysków. Niepokojący jest jednak fakt, że duży producent filmowy jest w stanie narzucać swoje wymagania kinom. Może to negatywnie wpłynąć na mniejsze produkcje od innych wytwórni oraz stworzyć precedens dla innych, które także będą chciały renegocjować pewne warunki.

Jako fani Gwiezdnych Wojen cieszymy się, że kolejna część Sagi może więcej na siebie zarobić, ale każdy kij ma dwa końce i podobna praktyka może ostatecznie odbić się portfelach widzów.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Reklamy


Kategorie:Saga Star Wars, Wydarzenia

Tagi: , , , ,

1 reply

  1. ,,Jako fani Gwiezdnych Wojen cieszymy się, że kolejna część Sagi może więcej na siebie”
    Nie, ja się nie cieszę. Gwiezdne Wojny stają się pralnią pieniędzy. Nie zarabia ona na siebie, tylko na wytwórnię.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: